Посол Великої Британії на Чернігівщині: де був і з ким зустрівся

11 ЖОВТНЯ 2023, 19:44

1719

Посол Великої Британії на Чернігівщині: де був і з ким зустрівся

Посол Великої Британії Мартін Гарріс та пес Патрон

10 жовтня Чернігівщину відвідав  новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії Мартін Гарріс. Одна із ключових цілей його візиту – дізнатися про нагальні проблеми регіону і допомогти їх вирішити.

у Іванівській громаді

«Іноземні партнери повинні розуміти, що допомога у відновленні необхідна саме зараз. Не можна відтерміновувати цей процес до завершення війни. Люди потребують підтримки вже сьогодні», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії.

Мартін Гарріс в підвалі школи у селі Ягідне

Мартін Гарріс в підвалі школи у селі Ягідне

«Не тільки Ягідне, а і вся Іванівська громада, суттєво постраждала від окупації (повністю зруйновані 226 будинків, ще 1759 отримали пошкодження)», – наголосила голова ТГ Олена Швидка.

Будівля ЦНАПу, як і Іванівська  сільська рада були значно пошкоджені. Займався їх відновленням волонтерський табір «Будуємо Україну разом», за сприяння Фонду "Партнерство за сильну Україну", що фінансується урядом Його Величності.

Мартін Гарріс у ЦНАПі, с.Іванівка

Мартін Гарріс у ЦНАПі, с.Іванівка

Ще одна локація – Іванівська середня школа. Будівля вціліла, хоч втратила вікна і мала пошкоджений дах. Тому школа і стала гуманітарним штабом громади. Тут сортували та роздавали допомогу, годували, розподіляли будівельні інструменти та матеріали.

Під час активних бойових дій укриття Іванівської школи прихистило близько 170 мешканців громади. Облаштувати укриття належним чином, щоб діти змогли навчатися очно та в безпеці, допоміг Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ.

Пан посол оглянув приміщення школи, поспілкувався з колективом, учнями та батьками. Розмовляли про труднощі у навчанні під час війни, виклики, що стоять перед вчителями і школярами, ментальне здоров'я та психологічну підтримку дітей.

Посол Великобританії у школі с.Іванівка

 

Зустрічі із керівництвом області

Відвідав Мартін Гарріс і обласний центр, де зустрівся з  начальником  ОВА В’ячеславом Чаусом.

«Одним з перших, хто відгукнувся на проблеми області навесні минулого року був Фонд «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами шести країн, зокрема і Великобританії. Наразі ми маємо пів сотні спільних проєктів, 34 з яких уже реалізовано. А це: облаштовані укриття у школах, садочках, адмінбудівлях 5 ТГ; будматеріали та повноцінні ремонтні роботи у закладах освіти, охорони здоров’я, соцзахисту; спецтехніка та фінансова підтримка встановлення сучасної системи оповіщення в обласному центрі. Щиро дякую за таку потужну підтримку», - зазначив очільник області.

Натомість пан посол подякував громаді Чернігівщини за сміливість та захист цінностей всього цивілізованого світу.

Мартін Гарріс та Вʼячеслав Чаус

Мартін Гарріс та Вʼячеслав Чаус

Чернігів

Драмтеатр імені Т.Г. Шевченка та міська лікарня №3 – ще два об’єкти відвідав Мартін Гарріс після офіційної зустрічі, що відбулася в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Пан посол поклав квіти біля будівлі театру – місця терористичної атаки 19-го серпня та хвилиною мовчання вшанував жертв трагедії.

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про візити дипломатів на Чернігівщину: 

Схожі новини

Взуття, що не купиш у магазині: чоботар з Чернігівщини пошиє за сім годин

07 ГРУДНЯ 2025, 18:28

Боєць з Чернігівщини отримав сертифікат на квартиру

07 ГРУДНЯ 2025, 14:36

Молода картопля восени, а морква у березні: як і що вирощують на Чернігівщині через зміну клімату

07 ГРУДНЯ 2025, 12:42

Уклав «Контракт 18-24» і загинув у першому штурмі. У громадах втрати

07 ГРУДНЯ 2025, 11:50

Два невитребуваних паї теж принесуть гроші громаді

07 ГРУДНЯ 2025, 10:58

Новгород-Сіверський після атаки російських дронів: у місті значні руйнування

07 ГРУДНЯ 2025, 09:26

Хвилі дронів атакують Чернігів: вибухи та руйнування

07 ГРУДНЯ 2025, 08:54

ТОП-переглядів