Пошкоджене житло: у Чернігові не поспішають опрацьовувати заявки на компенсацію

19 ЧЕРВНЯ 2023, 14:05

2629

Пошкоджене житло: у Чернігові не поспішають опрацьовувати заявки на компенсацію

Зруйноване житло у Чернігові

Жителі області подали через «Дію» та ЦНАПи більше тисяч заявок на отримання компенсації за пошкоджене житло. Нагадаємо, це програма еВідновлення, за якою родини, які через бойові дії мають пошкоджені домівки, отримують живі гроші від держави.

Для обробки заяв від людей в громадах створюються спеціальні комісії. Вони мають провести огляд пошкодженого майна та внести дані про нього у відповідний Реєстр. Основне ж їхнє завдання – оцінити ступінь руйнувань та заповнити відповідний чек-лист. Саме на його основі розраховуватиметься розмір допомоги. Як це робити – для громад провели вже кілька тренінгів та навчань.

Як виявилось, цю роботу вже активно почали у Іванівській та Новобілоуській громаді. Натомість, у Чернігові, де сотні родин втратили житло, ця робота поки не ведеться.

«Готовий звернутися до правоохоронців і через невиконання обов'язків деяких відповідальних установ та відділів в громадах області (у військовий час трактую як злочин) щодо обробки заяв від громадян на відшкодування зруйнованого житла.

Із понад тисячі заяв оброблено лише 120, пішли на оплату - три. Із лідерів у цій роботі: Іванівська та Новобілоуська ТГ, в аутсайдерах - Чернігів, Киїнська та Киселівська громади  - жодної обробленої заяви. Для виправлення ситуації даю тиждень", - написав у телеграм каналі начальник Чернігівської ОВА Вʼячеслав Чаус.

"Час Чернігівський" писав про відновлення житла:

Схожі новини

Жінка з Чернігівщини сіла за кермо тролейбуса - три роки працює водійкою. Є вакансії

15 ЖОВТНЯ 2025, 12:17

Фото

У 105-му прикордонному загоні показали, як збивають "шахеди" на Чернігівщині

15 ЖОВТНЯ 2025, 10:47

Євген готує хот-доги і каву. Юлія годує далекобійників. Разом пережили хворобу й окупацію. Читайте у "Віснику"

15 ЖОВТНЯ 2025, 09:42

У податковій розповіли, скільки підприємств перевірять на Чернігівщині цього року

15 ЖОВТНЯ 2025, 09:23

Обстріл Чернігова та пожежа у прикордонні: ситуація на Чернігівщині за добу

15 ЖОВТНЯ 2025, 08:29

У Чернігові вночі два вибухи: відомо про пожежу

15 ЖОВТНЯ 2025, 08:07

Відключення електрики по Чернігівщині на 15 жовтня: графіки та обмеження

15 ЖОВТНЯ 2025, 07:52

ТОП-переглядів