Порушень та збитків на сотні мільйонів: служба аудиту перевірила як витрачаються кошти у Чернігові

10 ЛИПНЯ 2023, 10:09

3636

Управління освіти Чернігівської міської ради, «Зеленбуд», АТП 2528 та виконком – у цих установах аудитори Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели перевірку. Аудитори перевіряли чи ефективно і законно витрачались кошти платників податків. За результатами проведених заходів встановлено фінансових порушень та недоліків на загальну суму понад 330 млн гривень.

Освіта

Аудитори перевірили фінансово-господарську діяльність Управління освіти Чернігівської міської ради. Лише за 4 місяці (вересень – грудень 2022) виявлено фінансових порушень на загальну суму понад 5 млн грн, у тому числі порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму майже 3 млн грн.

Як виявилось, чиновники уклали додаткові угоди з порушенням вимог законодавства, зокрема неналежне обґрунтування постачальником ТОВ «Енера Чернігів» коливання ціни електричної енергії на ринку. Також чиновники завищували вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт.

Розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

«Зеленбуд»

Аудитори виявили, що комунальне підприємство «Зеленбуд» надавало послуги із озеленення території та утримання зелених насаджень за цінами нижче, ніж передбачено договором. А ще до таких робіт залучали підрядників, хоча підприємство має і кадри і техніку, щоб робити це самостійно.

«Паркування та ринок»

На підприємстві «Паркування та ринок» приймались неефективні управлінські рішення. Це стосується підписання інвестиційних договорів з інвесторами, які передбачають передачу землі після завершення терміну дії договору. Таким чином земля у Чернігові опинялась у руках певного кола ділків без жодних конкурсів чи аукціонів, часто – за копійки чи навіть безкоштовно.

Матеріали державного фінансового аудиту діяльності комунального підприємства «Паркування та ринок» передані до Служби безпеки України в Чернігівській області.

Допомагайте аудиторам виявляти корупціонерів

Раніше повідомлялось про встановлення аудиторами у комунальних підприємств «Чернігівводоканал» та «АТП-2528» порушень на суму майже 130 млн грн під час проведення закупівель - мова про придбання товарів у учасників торгів, пропозиції яких не відповідали умовам тендерів і підлягали відхиленню.

Аудитори Управління Північного офісу Держаудитслужби просять повідомляти про порушення законодавства посадовими особами вказаних установ та підприємств:

  • за номером телефонної «гарячої лінії»  Управління (0462) 677- 626
  • листом на електронну адресу: 262500@ dasu.gov.ua
  • листом на поштову адресу: 14000, м. Чернігів, вул. Єлецька, 11

До речі, гучна справа про оборудку на десятки мільйонів гривень - про купівлю непотрібного та втричі дорожчого трансформатора, також почалась із перевірки аудиторської служби.

Читати про це тут: Віктора Геращенка, заступника мера Чернігова, зачинили в СІЗО за дорогий трансформатор

"Час Чернігівський" писав про Чернігів:

Джерело: За матеріалами рресслужби Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області

Схожі новини

Препарат чернігівських науковців підкорює Австрію

15 КВІТНЯ 2024, 09:46

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

ТОП-переглядів