Управління освіти Чернігівської міської ради, «Зеленбуд», АТП 2528 та виконком – у цих установах аудитори Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели перевірку. Аудитори перевіряли чи ефективно і законно витрачались кошти платників податків. За результатами проведених заходів встановлено фінансових порушень та недоліків на загальну суму понад 330 млн гривень.
Освіта
Аудитори перевірили фінансово-господарську діяльність Управління освіти Чернігівської міської ради. Лише за 4 місяці (вересень – грудень 2022) виявлено фінансових порушень на загальну суму понад 5 млн грн, у тому числі порушень, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на суму майже 3 млн грн.
Як виявилось, чиновники уклали додаткові угоди з порушенням вимог законодавства, зокрема неналежне обґрунтування постачальником ТОВ «Енера Чернігів» коливання ціни електричної енергії на ринку. Також чиновники завищували вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт.
Розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.
«Зеленбуд»
Аудитори виявили, що комунальне підприємство «Зеленбуд» надавало послуги із озеленення території та утримання зелених насаджень за цінами нижче, ніж передбачено договором. А ще до таких робіт залучали підрядників, хоча підприємство має і кадри і техніку, щоб робити це самостійно.
«Паркування та ринок»
На підприємстві «Паркування та ринок» приймались неефективні управлінські рішення. Це стосується підписання інвестиційних договорів з інвесторами, які передбачають передачу землі після завершення терміну дії договору. Таким чином земля у Чернігові опинялась у руках певного кола ділків без жодних конкурсів чи аукціонів, часто – за копійки чи навіть безкоштовно.
Матеріали державного фінансового аудиту діяльності комунального підприємства «Паркування та ринок» передані до Служби безпеки України в Чернігівській області.
Допомагайте аудиторам виявляти корупціонерів
Раніше повідомлялось про встановлення аудиторами у комунальних підприємств «Чернігівводоканал» та «АТП-2528» порушень на суму майже 130 млн грн під час проведення закупівель - мова про придбання товарів у учасників торгів, пропозиції яких не відповідали умовам тендерів і підлягали відхиленню.
Аудитори Управління Північного офісу Держаудитслужби просять повідомляти про порушення законодавства посадовими особами вказаних установ та підприємств:
- за номером телефонної «гарячої лінії» Управління (0462) 677- 626
- листом на електронну адресу: 262500@ dasu.gov.ua
- листом на поштову адресу: 14000, м. Чернігів, вул. Єлецька, 11
До речі, гучна справа про оборудку на десятки мільйонів гривень - про купівлю непотрібного та втричі дорожчого трансформатора, також почалась із перевірки аудиторської служби.
Читати про це тут: Віктора Геращенка, заступника мера Чернігова, зачинили в СІЗО за дорогий трансформатор
"Час Чернігівський" писав про Чернігів:
- У Чернігові знову хочуть пустити Ялівщину під забудову?
- У Чернігові за підпис під петицією за Атрошенко пропонують 3 банки тушонки
- "Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради
Джерело: За матеріалами рресслужби Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області