Людмила Миколаївна на шляху подолання недуги і зараз на реабілітації в чернігівській райлікарні. Каже, тут вже створені кращі умови для таких людей з інвалідністю, як вона. А от суспільству ще потрібно багато працювати.
Людмила Миколаївна, пацієнтка:
Я побула тут лічені дні і почала другою ногою і я рада дуже. Хочу побігти, хоча б піти звідси з паличкою, не з ходунками, а з паличкою. Наше відношення один до одного. Щоб поважали, щоб не було заздрощів, злості, щоб співчували. Все у нас буде добре.
У відділенні фізичної і реабілітаційної медицини нині багато хворих. Тут нещодавно зробили ремонт, придбали обладнання. А днями благодійники передали партію сучасної медичної техніки для фізіотерапії, яке допоможе хворим швидше одужати.
Ніна Наумова, керівниця відділення фізичної і реабілітаційної медицини ЧРЛ:
Вони знімають запалення, набряк. Мають імуномоделюючу дію, допомагають швидше відновлюватися , але це дороге обладання, яке лікарня не може купити, дякуючи благодійникам отримали подарунок.
Через війну розв’язану росією в Україні багато людей отримали важкі поранення і потребують допомоги і реабілітації. Для них в тому числі потрібно створювати належні умови, кажуть представники влади.
В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА:
Чернігівщина має 13 реабілітаційних відділень, які нарощують спроможності, обладнання. Ми зараз робимо те, що можливо треба було робити ще вчора. Виклик перед Чернігівщиною по кількості людей, які потребують реабілітації, він потужний. Робимо все, щоб на Чернігівщині зробити потужний реабілітаційний центр.
В Україні з 19 по 25 травня вперше проводять національний тиждень безбар’єрності задля привернення уваги суспільства дло потреб створення доступного середовища та рівних можливостей для всіх громадян.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Бойова медикиня 3-ї штурмової з Чернігівщини отримала нагороду від Зеленського