Бойова медикиня 3-ї штурмової з Чернігівщини отримала нагороду від Зеленського

17 ТРАВНЯ 2025, 11:10

17378

Косенко Максим

Марина Гриценко. 3-тя штурмова бригада

Марина Гриценко. 3-тя штурмова бригада

Бойову медикиню 3-ї окремої штурмової бригади, молодшого сержанта Марину Гриценко указом Президента України нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Нагороду військовослужбовиці за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку вручив у Києві Президент України Володимир Зеленський.

Як повідомляє 3-тя окрема штурмова бригада, Марина Гриценко — бойова медикиня 1-го штурмового батальйону бригади.

«Орден отримала подруга Мері, яка довела свою відданість і хоробрість, рятуючи побратимів на передовій», — зазначається у повідомленні бригади.

Марина Гриценко родом з Ріпок, з сім'ї медиків (батько захисниці — лікар-хірург Ріпкинської центральної лікарні Віталій Іванович Ковтун). Після закінчення Ріпкинської ЗОШ No2, дівчина здобула вищу освіту у Чернігівському педагогічному університеті ім. Т.Г. Шевченка, навчаючись на історичному факультеті.

З 2008 року працювала науковим, а потім — старшим науковим співробітником Чернігівського обласного художнього музею ім. Григорія Галагана, останнім часом обіймала відповідальну посаду головного зберігача фондів музею. Натхненно працювала над виставковою і науковою діяльністю, державною експертизою статей і лекцій.

«Справжній професіонал, сповна віддана обраній справі, мужня і смілива, щирий патріот Батьківщини», — так говорять про свою колегу у художньому музеї Галагана.

Про беззаперечну відданість улюбленій справі, високу відповідальність, сміливість говорить і той факт, що Марина Віталіївна під час повномасштабного вторгнення і облоги та обстрілів Чернігова не полишила місто (хоч була така можливість), а залишилася на роботі, кажуть у музеї. Як розповіли його співробітники, Марина Гриценко з донькою весь час перебувала в місті, і буквально жила в музеї та опікувалася його експонатами, оберігаючи їх.

А коли у березні 2022-го внаслідок ворожого бомбардування були пошкоджені будівлі музею, Марина Віталіївна стала невідкладно закривати плівкою вибиті вікна приміщення, наводити лад.

У 2023 році Марина Гриценко за покликом серця і долучилася до рядів захисників України, вдягнувши військову форму. Співробітниця музею стала бойовим медиком. Її покликанням став порятунок мужніх і незламних українських воїнів. А наполегливість і набуті вміння, хоробрість і відданість Україні, з якими продовжує службу Марина Гриценко, допомагають врятувати не одне життя наших героїв.

Джерело: "Життя Полісся", автор Сергій КОЛБАСА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У Чернігівській ОВА створюють Раду ветеранів: як це працюватиме?

23 ЧЕРВНЯ 2025, 19:05

Загинув захисник, який пішов добровольцем у перший день повномасштабного вторгнення

23 ЧЕРВНЯ 2025, 17:02

Фото

У Чернігові активісти демонтували бетонні плити і встановили поручні

23 ЧЕРВНЯ 2025, 16:03

На Чернігівщині мопедист пропонував хабар патрульним: загрожує до 4 років в'язниці

23 ЧЕРВНЯ 2025, 15:53

"Він робить вино там, де його ніколи ніхто не робив": переселенець вирощує виноград на Чернігівщині

23 ЧЕРВНЯ 2025, 15:02

Здорове харчування без зайвого жиру: як електрогриль допомагає слідкувати за фігурою

23 ЧЕРВНЯ 2025, 14:25

Сирський off records повідомив журналістам, що досі є побоювання стосовно загроз з боку білорусі

23 ЧЕРВНЯ 2025, 13:38

ТОП-переглядів