Подробиці: по будинку культури на Чернігівщині били авіабомбами

06 КВІТНЯ 2024, 12:24

2760

Зруйнований будинок культури в Семенівці

Зруйнований будинок культури в Семенівці

22 березня близько третьої дня росіяни розбомбили семенівський міський будинок культури. В центр Семенівки прилетіли три авіабомби. Дві з них влучили в приміщення будинку культури, третя приземлилась біля музею прикладного мистецтва. Будівля вціліла, вибухова хвиля наробила шкоди всередині.

Триповерхова будівля виглядає розбитою — потрощеною з третього технічного по перший поверхи. Крім концертного залу, кількох кабінетів культури, на першому ще був благодійний магазин «Дякую», а на другому поверсі — п’ять кабінетів різних відділів міської ради. Їх розмістили після того, як в минулому році в будівлю Семенівської міської ради влучив шахед.

Середина робочого дня. Люди повернулись з перерви, сиділи на робочих місцях.

На роботі в той день була і директор будинку культури Наталія ГЛУМОВА.

— Під час вибуху я якраз відлучалася на «Нову пошту», посилки надсилала, — досі переживає Наталія Олегівна. — Чула свист. Потім вибухи і заграва. Влетіло на другий поверх, де містилися соціальні служби. І закінчилося на першому. Третій поверх — технічний, там горище.

— По фото видно, що стіна з вулиці вціліла.

— Не дуже. І то тільки те, що видно з вулиці. Всередині там нема нічого. Все рухнуло, попадало. Другий поверх повністю, перший — майже повністю.

Ми зараз на простої, бо 10 кілометрів від кордону.

Стояли обігрівачі, які ми мали роздати мамам з маленькими дітьми, які живуть в п’ятиповерхівках або двоповерхівках. Гуманітарна допомога від «Іскри добра». Бо опалювальний сезон може скоро закінчитися, буде холодно. А влучило якраз з того боку, де вони в нас зберігалися. Вибухова хвиля була така, що жодного вцілілого вікна не залишилося. Меблі, комп’ютери від вибухової хвили порозпадалися.

— Де тепер буде будинок культури?

— Не знаю. Розгрібаємо, наводимо лад. Дивимося, що можна врятувати. Система опалення пошкоджена, води нема, світла також. Маємо надію, що будинок все-таки відновлять.

Ігор Черниш, начальник відділу земельних відносин, в лікарні. У чоловіка поламана нога. На ноги впало цегляне перекриття. Коли почалося бомбардування, з будівлі вискочити не встигли. Ігор Валентинович допомагав вибратися колезі Олені Моськіній, яку засипало після першого прильоту. І тут другий вибух, стався обвал, яким придавило ноги начальника відділу. Олена Моськіна вдома.

— Могло бути гірше. — зітхає Євгенія ГОЛУБ, керівниця семенівського відокремленого підрозділу благодійного магазину «Дякую».— У вівторок у нас в магазині була видача памперсів, вітамінок. Багато мам з колясками приходили. І ще ми планували собачий корм видавати. Соціальну пральню збиралися там же поряд відкрити. Вже нам волонтери з «Іскри добра» мали дати пральну машину і сушарку.

В будинку культури після влучання виникла пожежа. Вибуховою хвилею та уламками пошкоджені вікна та двері будівель, розташованих поруч. Пошкоджені житлові будинки: по вулиці Богдана Хмельницького, Сонячна. Будівля АТ Укртелеком, податкової служби, музею, автомобіль «Тойота Авенсіс». 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: Росіяни скинули бомбу з літака: 31-річний чоловік загинув у березні 2022

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів