Крупʼє, який відновив дім бабусі, чернігівські грифони, старовинні храми і «ср@ний пушкін» (орфографія і стиль автора збережені) - що побачила і де побувала відома письменниця у Чернігові. Місто над Десною вразило її настільки, що селебріті не стримувала ані мови, ані емоцій.
Ірена Карпа приїздила сюди наприкінці червня в рамках благодійного туру - читати твори, говорити з людьми і збирати донати на допомогу чернігівським прикордонникам, на ці гроші планують купити прилади нічного бачення.
Місцева публіка, та й саме місто - лишили особливий слід у душі письменниці, зізнається вона у сторіс на власній сторінці в соцмережах.
Разом з хлопцями-волонтерами з «Іскра добра» артистка поїздила по Чернігову, його околицях і побачила, які рани лишили росіяни на тілі стародавнього міста. Усі враження Ірена Карпа виклала у сторіс.
На Валу (Дитинці) її здивували симаргли на капітелі Борисоглібського собору.
«Чернігівські грифони. ХІІ століття. Характерна архітектура, яка куrвить московський патріархат. Не дали у свій час їм памʼятник поставити», - пише Карпа, вочевидь маючи на увазі історію кількарічної давнини про спробу встановити на вʼїзді в місто бронзового симаргла. Дійсно, тоді чималий спротив чинили очільники місцевої єпархії УПЦ МП.
«Але їхній контракт скінчився. Як і час. Уйоbен ще бітте з нашої спадщини, м@цковский патріарх», - категорично відписала Карпа до світлини собору.
Також співачку та літераторку вразив незвичайний спокій та умиротворення на Валу. За це вона охрестила Чернігів містом дзен.
«Це місто-дзен. Інтелігентний подих. Спокій якоюсь дивовижною силою витриманий всього за кількадесят км від російського кордону».
І тут же, біля тисячолітніх церков, вирва від касетного снаряду орків, пише Карпа, маючи на увазі вибоїну на Валу у асфальті від снаряду.
Побувала вона і біля постаменту, де ще нещодавно стояло бронзове погруддя Пушкіна. Скульптуру демонтували. Карпа висловилася у своєму стилі:
«Тут більше ніколи не буде ср@ного пушкіна».
Письменниця, яка заміжня за французом і давно живе у французькій столиці, описала французькою руїни житлових будинків, які залишили по собі росіяни у передмісті Чернігова.
«Це і є сліди великої культури», - коментує вона.
Проїхалася знаменитість повз цвинтар Яцево, де нині відновлюють розбиту каплицю.
Волонтери з «Іскри Добра» вже понад рік допомагають відновлювати зруйнований під час російських обстрілів приватний сектор Чернігова. Але спочатку потрібно демонтувати залишки старого житла для тих людей, які б самі не впоралися з так роботою. З чим доводиться працювати - показала у сторіс і Ірена Карпа.
"А ще у передмісті Чернігова «бригада «Бойові гуси» вкупі з одним крупʼє з Києва відбудували дім однієї літньої жінки», - повідомила письменниця.
Сам будинок з білої силікатної цегли та яскравим і різнокольоровим парканом.
"Час Чернігівський" писав як уродженка Чернігова, відома акторка та голос Мавки Наталка Денисенко навідалася у рідне місто і зізналася йому у коханні.