Підтримати власного виробника та аудит КП "Шкільне": у Чернігівській ОВА аналізували закупівлі

22 ТРАВНЯ 2024, 18:06

910

Підтримати власного виробника та аудит КП "Шкільне": у Чернігівській ОВА аналізували закупівлі

Підтримати власного виробника та аудит КП "Шкільне": у Чернігівській ОВА аналізували закупівлі

Питання закупівель продуктів харчування для загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Чернігова, що здійснюють КП «Шкільне» та Управління освіти Чернігівської міської ради, досі є актуальним і знову включено до порядку денного засідання робочої групи «Прозорість і підзвітність».

Щоб отримати пояснення щодо суттєвої різниці у вартості деяких продуктів харчування, які закуповуються для закладів освіти міста, що дуже непокоїть громадськість, робоча група направила звернення до міської ради. Однак, письмової відповіді у визначені строки так і не отримала. На сьогоднішнє засідання робочої групи представники КП «Шкільне» не з’явилися, попри завчасно надіслане запрошення. Представники Управління освіти міської ради зазначили, що не можуть доповідати з порушеного питання, адже КП їм не підпорядковується.

«КП «Шкільне» свідомо ігнорує запити громадськості. Ми вимушені звернутися до Державної аудиторської служби України щодо включення згаданого КП у графік позачергових перевірок Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області», - зауважив перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем, голова робочої групи.

Також увагу громадськості привернула медична галузь області. Зокрема мова йшла про закупівлі та прийняття на баланс медичного обладнання іноземного виробництва. Таке обладнання є дорогим в обслуговуванні, потребує перенавчання фахівців та часто терміни введення його в експлуатацію перевищують півроку. А обладнання, яке передається як гуманітарна допомога, здебільшого має вже вичерпаний ресурс експлуатації, що суттєво зменшує його життєвий цикл.

Відтак, громадськість спільно з представниками Департаменту економічного розвитку ОДА, опрацювали питання про внесення медичного обладнання та комплектуючих до нього до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва. Представники громадськості наголосили, що формуючи потребу в обладнанні для закладів охорони здоров’я, перевагу варто надавати вітчизняному виробнику з метою його підтримки, що є надважливим під час воєнного стану.

«Департамент економічного розвитку ОДА спільно з Управлінням охорони здоров’я ОДА впорядкує відповідний список та направить до Міністерства економіки пропозиції з локалізації. Це питання не лише якості надання послуг в медичній сфері, а й підтримки загальнонаціональної програми «Зроблено в Україні»», - акцентував Костянтин Мегем.

Нагадаємо: робоча група «Прозорість і підзвітність» відкрита до співпраці, працює електронна пошта prozorist@regadm.gov.ua, куди можна надсилати повідомлення про можливі корупційні чи пов’язані з корупцією випадки, які будуть обов’язково розглянуті.

Джерело: Чернігівська ОВА, прес-реліз

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів