Підсудного від реального строку врятував донат на ЗСУ

07 КВІТНЯ 2025, 08:57

2331

Косенко Максим

Підсудного від реального строку врятував донат на ЗСУ

Під час суду. Фото Суспільне Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова виніс вирок 41-річному чернігівцю, який 1 січня, проїжджаючи на електросамокаті біля меморіальної стели загиблим героям, вигукнув «Слава росії!»

«Приблизно о 8.56 під час загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України, маючи умисел на виправдовування, визнання правомірною збройної агресії російської федерації проти України, демонструючи байдуже ставлення та зверхність до присутніх на заході осіб, серед яких було керівництво Чернігівської обласної військової адміністрації, Чернігівської міської військової адміністрації, працівники Національної поліції, піднявши ліву руку вгору і таким чином привернувши до себе увагу, обвинувачений голосно вигукнув вислів «Слава росії!», а також нецензурно висловився на адресу присутніх військовослужбовців та поліцейських, після чого зник з місця події», — ідеться в судовому вироці.

Правоохоронці оперативно встановили особу чоловіка і затримали його. Свою провину він повністю визнав. Більше того — добровільно перерахував внесок у 100 тисяч гривень на спецрахунок ЗСУ. Це й стало однією з основних пом’якшувальних обставин, які вплинули на вирок.

Чоловіка визнали винним у злочинах, передбачених ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) та ч. 1 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України, і призначили покарання у вигляді чотирьох років пробаційного нагляду. Хоча покарання за таки-ми статтями могло бути значно суворішим — до трьох років позбав-лення волі.

Джерело: ГАРТ, авторка  Катерина ДРОЗДОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У громаді сміття забиратимуть у кожному селі: сміттєвоз переправляється паромом

16 ЧЕРВНЯ 2026, 09:44

Обстріл міста на Чернігівщині: пошкоджене авто

16 ЧЕРВНЯ 2026, 08:44

Подружжя з Чернігівщини за два роки стало тимчасовою родиною для 12 дітей

15 ЧЕРВНЯ 2026, 21:43

Пряма мова

Відомий гід Ервін Міден розповів, де цікаво провести вікенд на Чернігівщині та по всій Україні

15 ЧЕРВНЯ 2026, 20:13

Аліна Кешеля з Ніжина вважає анестезіолога винним у смерті чоловіка

15 ЧЕРВНЯ 2026, 19:06

Мільйон гектарів під урожай: чим засіяли поля на Чернігівщині

15 ЧЕРВНЯ 2026, 17:31

Під Костянтинівкою поліг молодший брат депутата Чернігівської обласної ради

15 ЧЕРВНЯ 2026, 16:26

ТОП-переглядів