Перуть одяг вночі та ходять з ліхтариками: як економлять електрику у Чернігові та у громадах області

20 ЖОВТНЯ 2022, 09:39

3958

Чернігівщина – стала лідером серед областей, які найбільше економлять електроенергію. Це днями відзначили в Укренерго. Показники економії склали 20%.

У Чернігові містяни з розумінням  поставилися до проблем в енергосистемі України через постійні ворожі обстріли. Кажуть, що економлять практично  на всьому.

Ось, що кажуть жителі:

Перу раз у два тижні. Вдень перу. Нічого зайвого не включаю. Я електрик і розумію, що таке навантаження на будинок, і будуть вилітати мережі. Це буде страшне діло.

Обігрівача нема, чайник гріємо на газу. Крім пилососа нема нічого такого, щоб тягнуло електроенергію. Стараємося економити.

Чула, що треба економити. З першого дня економлю, і в залі світла нема, не включаю, економлю.

Прання ставимо на ніч. Діти, то прання багато. У підїзді світло вимикаємо. Жіночка вимикає, коли всі зайшли - вимикають світло.

Мікрохвильовка – коли підігріваю поїсти собачкам, а так чайник газ – мало плачу. Світло – 149 гривень. Що так мало, наче, думаю.

В громадах Чернігівщини теж намагаються економити електрику  і в той же час бюджетні видатки. Наприклад, відмовилися від вуличного освітлення. Хоча не всім людям це до вподоби ,але більшість людей розуміє ситуацію.

"Вуличне освітлення є по всій громаді, але з кінця окупації ми його не вмикали. Йде велика економія. У кожній громаді є свої крикуни. Але більшість людей дуже розумні - розуміють зараз такий період потрібно економити не тільки електроенергію, а й все інше", - каже Ніна Ворох, голова Михайло-Коцюбинської громади.

"Ми не включаємо вуличне освітлення. У селищі своя специфіка. Не працює, ані в селищі, ані по населеним пунктах сільської місцевості. Старости просять в пікові години, щоб зменшили використання", - розповів Віталій Рудник, голова Гончарівської громади.

Чернігівщина постійно відчуває на собі усі наслідки ударів по енергетичній інфраструктурі України, кажуть в «Чернігівобленерго».

Область залежна від інших регіонів. Поки віялових відключень не має, але така загроза є після кожного ракетного удару. Тому у будь-якому разі варто обмежити споживання у часи пік, насамперед потужних електроприладів.  

"Години максимуму – це ранок 9 година, вечір 6 година – це потреба найбільшої економії, щоб вирівняти графіки навантажень. Старатися включати їх по можливості вночі, коли мінімальне навантаження, і система це менш відчуває додаткове навантаження", - розповів Сергій Фелик, технічний директор «Чернігівобленерго».

Через ворожі обстріли і руйнування навесні чимало чернігівських підприємств досі не працюють. Це у свою чергу теж знизило навантаження на енергосистему приблизно на 25-30%.

"Час Чернігівський" запитав читачів, чи відгукнулись вони на заклик економити світло. Результати - аболютна більшість економить.

"Час Чернігівський" оприлюднював звернення: Чаус закликав жителів Чернігівської області до обмеження споживання електрики – щоб пройти нічний період. Тоді, після масових обстрілів 10 жовтня, були лише епізодичні відключення по області. Зараз, за словами посадовців з Укренерго, ситуація набагато складніша.

Схожі новини

Пряма мова

Пряма мова: еколог з Чернігівщини розповів про зміни клімату

26 ЛИПНЯ 2024, 20:19

Вiдео

Седнівська очільниця незаконно виділяє собі кошти?

26 ЛИПНЯ 2024, 18:06

Ракета до села не долетіла, впала в кукурудзяне поле на Чернігівщині

26 ЛИПНЯ 2024, 17:10

Фото

У Ніжині сталася масштабна пожежа - горіли вольєри, якими опікуються місцеві зооволонтери

26 ЛИПНЯ 2024, 16:23

Фото

На Чернігівщині вручили відзнаки медикам та оголосили результати обласної премії

26 ЛИПНЯ 2024, 15:13

Фото

Бракує електриків, слюсарів, водіїв та швачок. Де цьому навчають на Чернігівщині і як вступити?

26 ЛИПНЯ 2024, 14:16

Чернігівський драмтеатр відбудовують після удару росіян. Що встигли зробити

26 ЛИПНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів