Перебіжчик-рашист з Добрянки отримав 10 років тюрми за пособництво державі-агресору

22 ТРАВНЯ 2024, 09:16

1828

Колаборант-чернігівець отримав 10 років тюрми за пособництво агресору

Колаборант-чернігівець отримав 10 років тюрми за пособництво агресору

Деснянський районний суд міста Чернігова 8 травня ухвалив вирок стосовно жителя Добрянки, який у жовтні 2023 потайки перетнув білорусько-український кордон і потім знявся у пропагандистському репортажі на каналі «Білорусь 4 Гомель». Сюжет називається «Послання Зеленському». Там, зокрема, фігурант зізнався: втік до білорусі, бо боявся, що отримає повістку.

Гомельські пропагандисти представили українського перебіжчика як Миколу, але білоруське опозиційне видання «Гомельскі Флагшток» завдяки соцмережам встановило, що справжнє ім'я чоловіка Сергій Маслюков. 

Сергій Маслюков

Сергій Маслюков

Що відомо про справу?

На Єдиному реєстрі судових рішень оприлюднений вирок Деснянського райсуду. 

У матеріалах, зокрема, зазначається, що Маслюков, будучи місцевим жителем прикордонного селища Добрянка Чернігівського району Чернігівської області та будучи обізнаним про можливі місця безконтрольного перетину кордону в бік республіки білорусь, у жовтні 2023, точну дату досудовим розслідуванням не встановлено, проте не пізніше 09.10.2023, незаконно перетнув державний кордон України у напрямку республіки білорусь, після чого добровільно здався білоруським прикордонникам.

Він потрапив у білорусь, у містечко Піддобрянка; з 10.10.2023 по 08.01.2024 перебував у слідчому ізоляторі №3 (м. Гомель, вул. Книжна, 1); 09.01.2024 звільнений зі слідчого ізолятору та станом на 16.01.2024 його місце перебування невідомо. Ймовірно, він і досі може знаходитись за ґратами.

Постановою слідчого від 16.01.2024 підозрюваного оголосили в міжнародний розшук, у звʼязку з його переховуванням від досудового розслідування за межами території України, ймовірно, на території білорусі.

Також опитали й свідків, зокрема колишню дружину колаборанта. 

Жінка показала, що протягом 12 років до 2017 вона перебувала у шлюбі з обвинуваченим. Від шлюбу з ним вона має двох дітей. Після розлучення вона припинила з ним спілкуватися. Також чоловік не спілкувався з їхніми спільними дітьми, не піклувався про них. З 2017 він переїхав від неї до батьківського будинку, де жив з матір'ю до її смерті в 2020, а потім жив сам. 

Після розлучення дружина лише двічі говорила з фігурантом по телефону з приводу його боргів, коли до неї звертались колектори. Їй відомо, що колишній чоловік також жив у Казахстані. Його мати за національністю була росіянкою, батько - українцем. Коли Маслюкову виповнилося 18 років, то разом з батьками переїхали в Україну, де він проходив службу в ЗСУ. Також колаборант має рідного брата, який живе в рф, та двоюрідну сестру, яка мешкає в білорусі. 

Колишня дружина говорить, що її чоловік неодноразово висловлював невдоволення владою в Україні, говорив, що в Україні немає роботи, хоча сам був лінивим. Коли з'явився відеозапис на медіахостингу «YouTube» з інтерв'ю обвинуваченого, то до неї приїжджали працівники правоохоронних органів, її допитували та проводили впізнання по фото за її участю. На відеозапису жінка впізнала колишнього чоловіка, який надавав інтерв`ю, в тому числі говорив, що рф слід посунути владу України до Львова. Коли колишній зник, то до неї звернулись його друзі, щоб вона, як родичка відчинила його будинок. 

Там, зокрема, знаходились документи чоловіка: паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, військовий квиток, свідоцтво про народження тощо. Ці документи жінка забрала до себе та в подальшому надавала для огляду працівникам правоохоронних органів. 

У матеріалах справи є свідчення і селищної голови Світлани Бицько. 

Вона показала, що з 2020 обіймає посаду селищного голови, особисто знайома з Маслюковим з 2015, востаннє спілкувалась з ним у 2020 у зв`язку з оформленням документів після смерті його матері. Їй відомо, що обвинувачений мешкав у будинку батьків. Чоловік сезонно працював опалювачем в місцевій амбулаторії та в школі. 

Щодо відеозапису на медіахостингу «YouTube» з інтерв'ю фігурантом вона дізналась від працівників селищної ради та переглядала цей ролик, де впізнала добрянця, який негативно висловлювався про Президента України, говорив, що в Україні немає ні роботи, ні доходів.

Вирок суду - добрянця визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України (пособництво державі-агресору), та призначили йому покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, строком на 15 років, без конфіскації майна.

Початок строку відбування покарання добрянця - будуть рахувати з часу його фактичного затримання на виконання вироку суду.

Також з нього стягнуть на користь держави 13,6 тис грн процесуальних витрат на залучення експерта.

Джерело: «Гомельскі Флагшток»

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Майже рік вважався зниклим безвісти: у громаді прощались із бійцем

16 ЧЕРВНЯ 2024, 08:44

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

ТОП-переглядів