Вперше в історії чернігівської обласної лікарні у стінах медзакладу провели операцію пацієнту на відкритому серці. До цього моменту це могли робити у 30 медичних закладах України. Тепер вже у 31 – му. Операцію провели лікарі Національного інституту імені Амосова, які навчатимуть чернігівських колег.
Василь Лазоришинець, лікар-кардіохірург, директор інституту хірургії імені Амосова:
Це для того, щоб люди мали змогу отримати допомогу на місці, щоб не їхати до Києва. Перші операції будуть з нашими фахівцями. Готуємо вихідців з Чернігівщини. По таком шляху йшли в різних областях.
Операцією керував відомий хірург Ігор Жеков. Каже, все пройшло добре. Пацієнт одужує.
Ігор Жеков, лікар інституту хірургії імені Амосова:
Хворому 69 років, була проблема з клапаном. Серце не працювало 67 хвилин, був на апараті. Операція тривала 4 години. В реанімації пацієнт через 2,5 години прокинувся і можна було перевести його на самостійне дихання.
Наступні операції на відкритому серці в чернігівській обласній лікарні планують вже з початку наступного року, після того, як докуплять необхідне обладнання. Хочуть оперувати щотижня.
Андрій Жиденко, гендиректор чернігівської обласної лікарні:
Для нас це був перший досвід. Ми розуміємо над чим ще треба працювати. Обладнання треба купити, є два апарати, які докупимо після нового року. Плануємо, щоб кожен тиждень проводити такі операції в умовах обласної лікарні.
Олена Дмитренко, голова обласної ради:
Хотілося, щоб якомога менше людей потребували операцій. Але якщо зможемо надавати допомогу на місці - буде якісніше.
Іван Ващенко, заступник начальника Чернігівської ОВА:
Розширення можливостей обласної лікарні - це плюс один для оброноздатності держави. Це додаткові можливості, в тому числі рятувати військових, які проходять службу в області. Дякуємо інституту і пану Василю.
В планах обласної лікарні в наступному році будівництво центру кардіохірургії і трансплантології.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Провів тисячі операцій, витягав «з того світу»: лікар-нейрохірург з Чернігова став «заслуженим»