Знаменитий український стрибун у воду, чиї батьки родом із Сосниці, Олексій Середа несподівано завірусився у соцмережах - а все завдяки іронічному коментарю про їжу. Точніше те, чим харчують організатори олімпійців.
Олексій розчарований меню спортсменів. Він заявив, що у Токіо краще годували.
Тим паче, що в олімпійському селищі під ресторан переобладнаний колишній кінотеатр. Цілком можливо, що це і позначилося на якості меню.
Середа дав коментар телеканалу «Дім».
- Поїсти є що, але майже все однотипне. У французьку кухню заходиш — там, умовно, яєчня, йдеш у китайську — там теж яєчня, йдеш у всесвітню кухню — теж яєчня. Тобто вибору не дуже багато. В Японії було краще.
- Суші немає?
- Немає, на жаль. Я, до речі, сюди їхав поїсти, але приїхав — і в підсумку не поїв. Нічого не можу знайти, що мені до вподоби.
Ні, до речі, сьогодні були пельмені з креветкою — це нормально, це піде. Солоденьке у них тут смачненьке, солоденькі печенюшки, мафіни з шоколадом теж смачні, — сказав Середа.
У YouTube відео з Олексієм за 3 три дні переглянули понад 300 тис разів.
Користувачі по-різному оцінили коментар хлопця.
Тетяна Дороніна:
- Дивак який..з України приїхав, щоб поїсти...поїсти, дитино, в цьому світі нормально можна тільки в Україні...бо смак наших страв неперевершений
Тарас Сосяк:
- Їхав в Париж поїсти - нічого не знайшов! Французька кухня - яєшня! Мо, не на той Фліксбус сів? А режим і медалі ? :)
Ганна Пушкар:
- Чудовий хлопець, щирий, перемоги тобі!
Ірина Байдюк:
- А що хотіти, молоде тіло, яке звичайно потребує їжі. І він українець, не забуваймо і наша їжа дуже різниться і він правий, бо де не зайдеш всюди одне і те саме. Не має такого різноманіття, як в Україні і на рахунок солодощів, вигляд пирожинок різний, а крем один і той самий здебільшого і тільки колір різний ))
Людмила Могир:
- Ви навіть не уявляєте скільки треба покласти часу свого життя, сил і здоров'я, щоб удостоїтись попасти на олімпіаду представляти свою країну. А цей хлопець, по суті, ще дитина. На змаганнях спортсмени не завжди мають можливість поїсти, а сил викладають просто на виснаження. Я знаю це, моя донька спортсменка. Вона після змагань приїжджала, як дрищ. І не завжди можливості є просто погуляти по місту, куди вони приїхали. Відпрацювали і повернулись додому. Мені сумно бачити таку неповагу до наших спортсменів, це огидно! Спорт - це теж наш фронт, можливість гідно представити Україну в світі!
Що цікаво, Олексій - не єдиний, кому не засмакувало у Парижі. Як повідомили у ВВС, кілька спортсменів поскаржилися на брак їжі в Олімпійському селищі в Парижі.
За словами французької газети L'Équipe, спортсмени заявили, що кількість доступної їжі, зокрема яєць, які були нормовані на сніданок у середу, і м'яса, смаженого на грилі, є недостатньою.
Офіційний кейтеринговий партнер Олімпійського селища Sodexo Live! підтвердив «дуже високий попит» на певні продукти та сказав, що «обсяги будуть збільшені», щоб «задовольнити потреби спортсменів».
Протягом двох 15-денних періодів Олімпійських і Паралімпійських ігор буде подано понад 13 мільйонів страв, що еквівалентно кількості їжі, що надається на 10 футбольних чемпіонатах світу.
Спортсмени мають доступ до шести основних зон, присвячених французькій, азіатській, афро-карибській та світовій кухні, із 500 різними рецептами на найрізноманітніші смаки.
Сувора хартія якості також управляє їжею на Олімпіаді в Парижі. Її розробили протягом 4 років роботи з метою удвічі скоротити викиди вуглецю від їжі, виробленої під час Ігор, порівняно з Лондоном 2012.
У результаті чверть усіх інгредієнтів буде отримано в радіусі 250 км від Парижа, а 20% будуть сертифікованими органічними.
Усе м’ясо, молоко та яйця будуть з Франції, а третина їжі буде рослинного походження.
В Олімпійському селищі встановлено двісті фонтанчиків для води, соку та газованої води, а пропонуватимуться лише багаторазові чашки та посуд.
Довідково
Батьки Олексія Віктор Середа та Олена Середа (дівоче призвище Куделя) є уродженцями смт Сосниця. Нині проживають у Миколаєві.
Мають двійнят Льошу і Машу. Обидвоє дітей професійно займаються стрибками у воду з вишки. Маша - також кандидат у майстри спорту.
Як писала сосницька газета «Час», професійно спортсмени займаються в басейні 12 років. Навчилися плавати у 4,5 роки. І Олексій, і Маша займаються в одного тренера. Останні 4 роки вони тренуються в Києві.
Авторка: Анастасія Ярмоленко
"Час Чернігівський" писав про таке: