Євген працівник парку природи Беремицьке, що неподалік Остра. Разом зі своїм другом на ім'я Том вони відпрацьовували темпи їзди, аби коні були слухняними та виконували команди.
У парку можна не тільки покататися, а й навчитися їзди верхи на конях. Зараз усі тварини у Беремицькому спокійні та йдуть на контакт до людей. Однак під час війни вони були дуже налякані та знервовані.
Бики декстери вони ховалися по куткам, здригувалися від кожного вибуху, гучного звуку. Дякуючи ЗСУ ситуація в регіоні спокійна. Тварини це відчувають і розуміють. Вони вже не такі полохливі, підходять до людей, які їх годують, - розповідає Сергій Степаненко, заступник керуючого парку природи Беремицьке.
Під час війни були проблеми з постачанням харчів для тварин. Допомогу надавали волонтери, багато сил довелося докласти і працівникам парку. У Беремицькому також прихистили біженців з Чернігова та області. У парку кажуть, що екосистема не зазнала шкоди від бойових дій, бо ворожі війська сюди не наближалися.
Життя у цьому мальовничому куточку Чернігівщини не на мить не зупинялося. Особливо радіють тут народженню нових мешканців. Ось у затінку відпочиває родина лосів, а неподалік від людських очей ховається родина оленів.
Нна даний момент маємо 10 коників, 8 туроподібних теляток Хека, 2 оленів, 2 лосів, за цим дуже приємно дивитися, що життя у тваринок продовжується, - додає Сергій Степаненко.
Тварини та мальовнича природа парку дуже приваблює дітей. А учні місцевих шкіл проводять тут багато часу: вивчають флору і фауну, беруть активну участь в житті парку.
Заготівля кормів для тварин, виготовляють годівнички і допомагають мешканцям. В першу чергу, виховує екологічну свідомість, дитина не зможе пройти поруч, якщо тваринка потребує допомоги, не зірве червонокнижну рослину, - розповідає Галина Никитенко, вчителька біології Остерської гімназії.
У парку Беремицьке завжді раді відвідувачам, адже помилуватися тут є чим і ким. А як відомо: час проведений на природі позитивно впливає на фізичний та психологічний стан людей, робить їх щасливішими, що особливо важливо зараз.
Читати також: Екологи пояснюють наслідки повені: наповняться водойми і колодязі, а у воду потраплять пестициди