Олена Дмитренко: «Ми плануємо боротись за наші ліси»

04 ЛЮТОГО 2023, 10:45

1650

Олена Дмитренко: «Ми плануємо боротись за наші ліси»

Олена Дмитренко

В Чернігівській обласній раді стурбовані законопроектом Державного агентства лісових ресурсів «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України», який фактично визначає подальшу долю не лише зелених багатств, що належать державі, але й комунальних лісів, що перебувають в управлінні місцевих громад.

На переконання голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко, цим проектом закону територіальні громади хочуть позбавити прав власності на земельні ділянки лісогосподарського призначення.Відтак, питання недопущення ухвалення законопроекту в парламенті сьогодні є першочерговим для депутатського корпусу Чернігівської обласної ради.

«Наше підприємство КП «Чернігівоблагроліс» - це фактично колгоспна спадщина, яка перейшла до нас, - пояснює Олена Дмитренко. – Законопроектом, який зараз всі обговорюють, передбачає, що всі ліси перейдуть в підпорядкування державного підприємства «Ліси України». Згідно з цим законопроектом, лісові масиви «Чернігівоблагролісу, а також ліси Корюківської та Коропської громад, які перебувають у підпорядкуванні їх комунальних господарств, перейдуть в розпорядження держави».

Щоб цього не допустити на чергову сесію Чернігівської обласної ради виносять звернення до Президента та Уряду про недопущення ухвалення скандального законопроекту. 

«Цей законопроект суперечить Конституції Україні і нівелює реформу місцевого самоврядування, одну з найуспішніших реформ держави – децентралізацію, - продовжує голова обласної ради. – У самоврядування має бути можливість розпоряджатися своїми активами, а не навпаки. Тому у нас позиція чітка – ми не хочемо передавати нашу власність в управління державі. Чому? Бо від лісів ми отримуємо податки, формуємо бюджети, а зараз у період війни сформувати бюджети особливо важко».

За словами голови Чернігівської облради, вона перебуває на контакті із шістьма головами обласних рад, які мають у власності аналогічні підприємства. 

«Нещодавно до Президента та Уряду звернулась Житомирська обласна рада, аналогічне звернення готує Львівська, Рівненська…Всього шість областей, в яких збереглись такі підприємства. Ми про це рішення насправді також дізнались від однієї з обласних рад. На чергову сесію ми вже підготували відповідне рішення і я переконана, що більшість депутатів проголосує за нього», - каже Олена Дмитренко. 

Вона також висловила думку щодо дискусії про передачу комунальних лісів у власність територіальних громад.

«Зараз цього робити не можна, бо на певній стадії ми їх втратимо. Зараз треба залишити ліси в області, а вже потім говорити конструктивно про управління. Ми можемо правильно поставити питання по лісах, яке задовольнить всі громади, а не лише ті, де є дочірнє підприємство «Облагролісу». В цьому напрямі будемо працювати досить серйозно», - резюмувала голова Чернігівської обласної ради

"Час Чернігівський" писав про обласну раду: У Чернігові патріотичні організації вимагають відставки чиновниці обласної ради.

Схожі новини

Суди за неявку по бойовій повістці: зібрали деякі приклади по Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 16:56

Військові повідомили деякі подробиці щодо вибуху в Чернігові 25 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 14:29

Герою назавжди 22, єдина дитина в родині: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України

26 ТРАВНЯ 2024, 13:54

«Коли почало бахкати — тривоги не було, але я увімкнула сирену". Стріляли з РСЗВ

26 ТРАВНЯ 2024, 12:21

Подружжя вчителів із Чернігівщини власноруч збирає дрони

26 ТРАВНЯ 2024, 11:22

Ворог обстрілював найпівнічніші громади Чернігівщини: ситуація на ранок 26 травня

26 ТРАВНЯ 2024, 08:19

Трьох загиблих бійців ЗСУ поховали на Чернігівщині

26 ТРАВНЯ 2024, 00:31

ТОП-переглядів