Новинки в обласній лікарні: нова ПЛР-лабораторія та приміщення для хворих на туберкульоз

21 СІЧНЯ 2023, 14:51

1313

Важкохворих на туберкульоз незабаром переселять у відремонтоване приміщення, що  належить психоневрологічний лікарні у Чернігові. З відновленням допоміг міжнародний медичний корпус. Після того, як ворог знищив тубдиспансер,  була гостра проблема з місцем лікуванням таких пацієнтів. 

"Територія тубдиспансеру була знищена. Будівлі не підлягають відновленню. Єдине що можна відновити - це 4-поверховий корпус. Треба було знайти приміщення для лікування хворих. Допоміг медичний корпус, який найшов кошти", - пояснює Андрій Жиденко, керівник обласної лікарні.

Ситуація з захворюваністю на туберкульоз в області залишається загрозливою. Хоча минулого року і виявлено менше хворих, лікарі пояснюють це бойовими діями навесні і проблемами з виїздом пересувних флюрографічних кабінетів. Велике занепокоєння медиків викликає зростання хворих серед дітей.

"Насторожує те, що ми маємо 25 випадків серед дітей. Такого не було з 2010 року. Епідемія є, але вона прихована. Виявлено 10 випадків туберкульозу при розтинах. Люди не зверталися. Вони могли заразити оточуючих", - розповіла Жанна Карпенко, завідувачка центру фтізіатрії обласної лікарні.

Наразі хворих на туберкульоз лікуватимуть  фахівці обласної лікарні, до якої приєднали колишній тубдиспансер. Тепер він матиме назву центр фтізіатрії. Останнім часом провідний медзаклад області не просто відновлюється, а й розвивається. Вже завершено будівництво і закуплено обладнання для ПЛР лабораторії, в якій виявлятимуть не тільки коронавірус, а проводитимуть інші складні аналізи.

Ознайомився з роботою обласної лікарні очільник області В'ячеслав Чаус. Каже, наразі провідні медичні заклади області готові працювати в екстремальних умовах. Більш того, вони як би важко не було,  намагаються й розвиватися.

"Дуже важливо, що ми не тільки відновлюємося, а й розвиваємося. Зробили нову лабораторію. Вона сертифікована, фахівці пройшли навчання і це прискорить виготовлення аналізів. Буде за 4-6 годин. Раніше в активну фазу ковіду чекали по тижню", - каже В'ячеслав Чаус.

Крім того, в обласній лікарні оновлюють обладнання, готуються до найгірших сценаріїв в енергосистемі. Саме тому нещодавно встановили на кухні пічку, аби не залишити пацієнтів без харчування.

"Час Чернігівський" писав про роботу лікарень у регіоні:

Схожі новини

На Чернігівщині поховали загиблого на фронті командира штурмового відділення

27 ЛЮТОГО 2024, 23:01

Паводок на Чернігівщині сильнішатиме: чому взимку багато води?

26 ЛЮТОГО 2024, 20:40

У громаді на Чернігівщині прощатимуться із бійцем ЗСУ: жалоба триватиме 3 дні

26 ЛЮТОГО 2024, 18:54

Вiдео

В дітей треба вкладати душу і серце: чернігівські легкоатлети досягли успіхів на всеукраїнських змаганнях

26 ЛЮТОГО 2024, 18:26

Фото

Ліва рука залишилася під Бахмутом: "Художник" про життя після ампутації

26 ЛЮТОГО 2024, 17:02

Фото

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

Фото

Понад 2 кг наркотиків та арсенал зброї: злочинців затримали на Чернігівщині

26 ЛЮТОГО 2024, 14:50

ТОП-переглядів