Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів Стародавній» - новий очільник. Культову установу очолив відомий у місті діяч та активіст Андрій Лісовий.
«Час Чернігівський» коротенько поспілкувався з Андрієм Лісовим на предмет того, якими він бачить перспективи та розвиток заповідника.
««Бачення одне - ми маємо зберегти Дитинець, культурний ландшафт, для того щоб цей комплекс був включений до світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Це у першу чергу. Не менш важливе питання - повернення культових будівель у власність держави. «Русскій мір», що оселився в українських святинях, це ракова пухлина і людиноненависницька ідеологія, яка вбиває українців в Україні! Науковці та історики тримають свою лінію оборони і теж мають свій фронт», - зауважує Андрій Лісовий.
І додає: останні кроки особливо актуальні на тлі спроб російської церкви залишити за собою 3 головні храми Чернігова, які є пам'ятками національного значення - Спаський та Троїцький собори і Успенський храм Єлецького монастиря.
«Завдання колективу заповідника - максимальна мобілізація існуючого потенціалу в умовах війни! Я ціную колег за професіоналізм, за багаторічну віддану працю. І про це свідчить, зокрема, те, що заповідник носить звання Національного», - наголосив гендиректор установи.
Що стосується продажу сувенірів на Валу - пан Андрій поки не готовий говорити детально. Каже, спочатку треба вникнути в суть справи.
Що відомо про керівника? Досі працював заступником директора обласного історичного музею імені Василя Тарновського.
Також у відкритих джерелах зазначаються такі факти з робочої біографії чиновника, зокрема, «Суспільне: Чернігів» зацитувало дані з YouControl:
- колишній керівник Козацької православної громади кафедрального собору святої великомучениці Катерини Чернігівської єпархії ПЦУ;
- керівник та бенефіціар ГО та ТОВ "Центр з економічно-правових питань "Діалог";
- учасник фермерського господарства "Свято-Покровське", керівницею якого є Анастасія Андріївна Лісова;
- був заступником директора Чернігівського обласного історичного музею імені Тарновського.
Також Андрій Лісовий ініціював проєкт "Українці, які творять свою державу". Присвятив його жителям села Авдіївка Чернігівського району. "Час Чернігівський" знімав відео про цей проект:
- Альбом з портретами селян із Чернігівщини - у понад 50 країн світу
- Новий художній альбом: портрети жителів села, яке надавало прихисток під час боїв за Чернігівщину
За його ініціативи в Катерининській церкві посвятили в козаки прем'єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона. Проєкт виявився настільки гучним і яскравим, що на нього навіть відреагував скандально відомий і підозрюваний у держзраді екс-очільник Чернігівського міськвідділу УМВС Антон Шевцов у власному телеграм-каналі. Прокоментував у власному стилі. Скрін додаємо.
* * *
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу