До Чернігівської обласної дитячої лікарні за кошти державного бюджету доставлено сучасне діагностичне обладнання загальною вартістю 17,5 млн грн. Йдеться про компʼютерний томограф виробництва Revolution Maxima та пересувний рентгенівський діагностичний апарат Mobyl X-Ray.
Роботи зі встановлення, тестування та введення в експлуатацію комп’ютерного томографа будуть проведені найближчим часом. Потребують додаткового навчання і фахівці для роботи з таким високотехнологічним обладнанням.
Завдяки подібним обновкам лікарі зможуть якісніше й оперативніше здійснювати обстеження пацієнтів, а значить — ефективніше надавати необхідну медичну допомогу.
"Медична допомога в закладі надається відповідно до пакету медичних гарантій НСЗУ. Усі обстеження здійснюються за кошти НСЗУ", - нагадали в дитячій лікарні.
Про обласну дитячу лікарню
Обласна дитяча лікарня — це єдиний в регіоні медичний заклад, що надає спеціалізовану медичну допомогу дітям з народження до 18 років. Щорічно тут проходять лікування понад 17 тис. дітей. У чотирьох відділеннях хірургічного профілю виконується більш ніж 3,5 тисячі оперативних втручань, амбулаторно оглядаються понад 60 тисяч пацієнтів.
У закладі чергує бригада лікарів-спеціалістів, які цілодобово надають дітям екстрену медичну допомогу, наявний єдиний в області цілодобовий дитячий травматологічний пункт.
З перших днів повномасштабної війни лікарня опинилася в зоні ураження. Починаючи з 26 лютого та впродовж березня минулого року, територія закладу зазнала кількох авіаударів із застосуванням касетних бомб, що вибухнули у безпосередній близькості до головного корпусу. У результаті були пошкоджені дах та вікна стаціонарних відділень практично на всіх поверхах.
На сьогодні в лікарні замінено пошкоджені віконні та дверні блоки, відремонтовано покрівлю та самі приміщення. Заклад повністю відновив роботу і надає медичну допомогу дітям Чернігівської області.
"Час Чернігівський" писав про відновлення лікарень після бойових дій на Чернігівщині та роботу лікарів:
- В чернігівському онкоцентрі завершили ремонт пошкоджених ворожим обстрілом приміщень і обладнання
- З обладнання - ліхтарик з мобільного та скальпель: як рятували життя у блокадному Чернігові
- На Чернігівщині у блекаут хірург оперував із налобним ліхтариком: «Апендикс лопнув у мене на руці. Встигли витягти»
- Через війну чернігівців атакують хвороби та депресії: як боротися з цим знають фахівці
- Врятують ще більше життів: найукомплектованіші у світі «швидкі» передали громадам Чернігівщини
- Кожна 12-та обстріляна росіянами лікарня України - чернігівська
Джерело: Чернігівська ОВА