Ніжинський викладач — переможець міжнародного конкурсу WikiForHumanRights у Вікіпедії

Сер 11, 14:24

541

Ніжинський викладач — переможець міжнародного конкурсу WikiForHumanRights у Вікіпедії

Олександр Желіба

До 15 травня 2022 року у Вікіпедії тривала глобальна кампанія "WikiForHumanRights 2022: Право на здорове довкілля". Упродовж місяця 700 учасників і учасниць з усього світу створювали та покращували статті у Вікіпедії на теми, повʼязані з правами людини та зміною клімату. Переможцем міжнародного конкурсу став українець Олександр Желіба (користувач Krutyvuss). Про це повідомляється у Facebook-групі "Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя".

WikiForHumanRights 2022 — це міжнародний конкурс, спрямований на створення та покращення наявних статей у Вікіпедії, пов’язаних з правами людини та трьома планетарними кризами: зміною клімату, забрудненням навколишнього середовища та втратою біорізноманіття.

Цьогорічні учасники створили та вдосконалили понад 4000 статей у різних мовних розділах Вікіпедії.

Перше місце посів викладач Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Олександр Желіба. За місяць конкурсу він створив 215 нових статей, за які отримав 1575 конкурсних балів.

Олександр є також співавтором посібників з громадянської освіти для закладів середньої та вищої освіти. 

«Я цікавлюся цією проблемою понад 20 років, з тих пір, як долучився до громадянської освіти. Вважаю, що людство має налагодити гармонійні стосунки з природою та бути не лише споживачем її ресурсів, а й охоронцем.

Саме через поширення вільних знань Вікіпедія робить потужний внесок у захист природного середовища. Відмічу, що громадська організація “Вікімедіа Україна”, яка опікується Вікіпедією, своїй діяльності користується екологічним принципом. Це проявляється у використанні сувенірів з екоматеріалу, сувенірів для багаторазового використання тощо», — розповів викладач-вікіпедист.

До слова, цьогоріч Олександр Желіба  ввійшов у трійку українських вікіпедистів, які зайняли призові місця у міжнародному марафоні WikiGap Challenge.

Схожі новини

Вiдео

"Мисливець": як у 54 роки чоловік приїхав з Франції і пішки дістався Чернігова, щоб боронити місто від рашистів

Гру 09, 17:49

У Новгород-Сіверському районі тепер можна отримати документи, які посвідчують особу громадянина України - запрацювала ДМС

Гру 09, 15:15

Скільки дров заготовили і зберігають на складах лісгоспів Чернігівщини?

Гру 09, 13:22

У громаді на Чернігівщині безробітних організували плести сітки для ЗСУ

Гру 09, 12:16

Вiдео

Звернення до президента щодо відсторонення міського голови Чернігова підтримала лише одна фракція міськради

Гру 09, 11:13

Бізнес на Чернігівщині: експорт ще живий, повертають ПДВ, заблоковані податкові накладні

Гру 09, 10:18

Олімпійська чемпіонка Олена Костевич стала першою заступницею голови Чернігівського НОК: «Я бачу великий потенціал у розвитку спорту Чернігівщини»

Гру 09, 09:23

ТОП-переглядів