Ніжинцю присвоїли звання «Герой України». І перейменували вулицю на його честь на Донеччині

04 СЕРПНЯ 2023, 15:27

2368

Ніжинцю присвоїли звання «Герой України». І перейменували вулицю на його честь на Донеччині

Данило Мурашко

24-річному Данилу Мурашку, майору, командиру авіаційної ланки авіаційної ескадрильї, ніжинцю, який відвів підбитий літак від селища Шабельківка Краматорського району на Донеччині, чим і врятував близько чотирьох тисяч місцевих жителів, присвоєно звання «Герой України». Також на честь Данила Мурашка перейменували вулицю в Шабельківці.

— «Я відвернув!» — єдине, що встиг прокричати Данило. Я летів першим, він за мною, — згадав останній виліт Мурашка Ростислав ЛАЗАРЕНКО, його побратим, командир другої ескадрильї. — Від Данила ніколи не почуєш: «Не полечу, утомився, хочу додому…» Ніколи… У нього на першому місці була війна.

27 січня 2023 року під час бойового завдання Данило на СУ-25 підбив ворожий винищувач.

— Як падав літак, я бачила у вікно селищної ради. Це було о 15.25. У центрі селища, у пункті видачі хліба і гуманітарної допомоги, якраз стояло близько чотирьох тисяч людей. Поряд магазини, церква, школа з дитячим садочком в одній будівлі. Підбитий літак летів у той бік. Але льотчик вправно вирулив. Упав за селищем у полі, кілометрів за два-три, — згадувала 27 січня Ірина ЛИТВИНОВА, діловод Шабельківського старостинського округу Краматорської територіальної громади. — Пілот катапультувався, на жаль, врятуватися не зміг. Але життя наших односельців він врятував. Не вистачило висоти для розкриття парашута. Про подвиг Данила Мурашка не забудемо. Після перемоги в Шабельківці обов’язково з’явиться вулиця на його честь.

Обіцяли — зробили за пів року. Колишня Волгодонська, центральна вулиця Шабельківки, від 19 червня названа ім’ям Данила Мурашка.

— Селище Шабельківка — це околиця, яка приєднана до Краматорська. Складається з приватного сектору. Навесні, під час електронного голосування, жителі селища одноголосно запропонували назвати головну вулицю ім’ям Данила Мурашка. Питання розглядалося два місяці, — розповів Ігор ЄСЬКОВ, начальник управління з питань інформаційної політики Краматорської МВА. — Усього в Краматорську тоді перейменували 307 топонімів, пов’язаних з росією: вулиць, провулків, скверів.

Також з 21 березня на офіційному сайті звернень на адресу президента України збирали підписи під петицією з проханням присвоїти Данилу Мурашку звання «Герой України». Вона зібрала 25796 підписів. Указом президента України від 8 липня 2023 року Данилу Мурашку присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» — посмертно.

З 24 лютого 2022 року наш земляк здійснив 141 бойовий виліт. Знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, 600 окупантів, понад 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн пально-мастильних матеріалів.

За свої бойові досягнення Данило Мурашко нагороджений орденами Богдана Хмельницького всіх трьох ступенів. Похований Герой у Ніжині, на Гуньківському кладовищі.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО. Фото з інтернету

"Час Чернігівський" писав про пілотів:

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів