На Чернігівщині діти стали частіше звертатися із заявами щодо домашнього насильства у родинах. Про це повідомили соціальні працівники під час брифінгу, присвяченому щорічній акції «16 днів проти насильства».
Олена Надточій, керівниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги:
Багато дітей самі звертаються. Не витримують атфмосфери в родині, багато дітей займають позицію рятувальників дорослих, діти не хочуть терпіти, що батькі сваряться, самі викликають поліцію. Працювати тільки з дітьми - проблему не вирішить.
В поліцію цього року надійшло значно менше звернень щодо насильства, констатують правоохоронці.
Андрій Зеляк, керівник управління превентивної діяльності ГУ НП в Чернігівській області:
За 2022-2023 роки було більше заяв і повідомлень про факти домашнього насильства. У 2024 - на 1,5 тисяч заяв меньше, а саме - 7604, у 2023 році – 9023.
Попри зменшення заяв до поліції, через повномасштабну війну психоемоційний стан в суспільстві непростий, а тому потребує уваги. Один з дієвих кроків – розбудова мережі соціально-психологічних служб та мобільних бригад допомоги.
Олена Надточій, керівниця мобільної бригади соціально-психологічної допомоги:
Кількість самостійних звернень збільшується, кількість від поліції – зменшується, але це не означає, що насильство має тенденцію до зменшення. Рівень довіри і напруги збільшується. Психоемоційний стан важкий.
Андрій Шемець, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА:
Наше спільне завдання - це профілактична робота, будемо розвивати мережу, збільшувати мобільні бригади. Більше профілактики- більше звернень і фактів, які можуть до поліції і не дійти, адже служби все врегулюють.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: За гроші допомагав ухилянтам перепливати Дніпро: на Чернігівщині викрили зловмисника