Національний банк України проаналізував стан української економіки станом на 30 травня у порівнянні з ситуацією на 24 лютого, коли відбувся повномасштабний старт російської військової інтервенції.
Тож, за підрахунками фахівців НБУ, на Чернігівщині на 17% підвищилася активність щодо продажів у новобудовах по відношенню до даних на 24.02.
Найактивніше продажі відновилися на Заході та в Центрі України - у Черкаській, Рівненській та Волинській областях на 92% до доінтервенційного рівня, цитують фахівці дані майданчика аналітики нерухомості ЛУН.
На паузі продажі нерухомості у новобудовах на Кировоградщині, Миколаївщині та Херсонщині. Немає даних по Донецькій та Луганській областях.
Загалом, констатують в НБУ, економіка починає мляво повертатися до звичних порухів. Кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, у другій половині травня скоротилася до 14% (17% у квітні), проте загальний рівень завантаженості потужностей залишається на 40% нижчим за довоєнний рівень.
Втрата ринків збуту та посилення цінового тиску стримують відновлення. Стабільно значним є негативний вплив порушеної логістики, зокрема постачань палив.
Оцінка запасу міцності підприємств також поліпшилася. У травні кількість підприємств, які не відчувають проблем із нестачею ресурсів, зросла (до 36%), 40% опитаних вистачить ресурсів більш ніж на місяць.
Будівництво житла відновилося в усіх регіонах, віддалених від бойових дій;
відновлення будівництва спершу почалося в деокупованих містах; у Києві починають реконструкцію та капремонт пошкоджених житлових будинків і приміщень соціальної інфраструктури.
Також підтримують галузь будівництва відновлення транспортної інфраструктури та створення нових виробничих потужностей у безпечних областях (будівництво заводів, зерносховищ тощо). Починають налагоджувати роботу виробники будівельної продукції на тлі зростання попиту.