Навіть у досвідчених саперів тремтіли руки: піротехніки ДСНС розповіли як розміновували Чернігів

Вер 15, 14:50

2103

Ще під час облоги Чернігів рашисти закидали снарядами, мінами та бомбами. Чимало з них не здетонували і несли неабияку загрозу людям. В цей час на допомогу приходили піротехніки служби з надзвичайних ситуацій. Їм теж доводилося працювати під обстрілами. І робити це треба  було одночасно і обережно, і швидко. Навіть у досвідчених співробітників тремтіли руки. Особливо, коли знешкоджували кілька потужних авіаційних бомб. Але піротехніки витримали неймовірне навантаження і страх.

"Вразила сміливість нашого особового складу. Всі розуміли -  йшли обстріли, і люди чекали на допомогу. Коли виїздили - можуть бути приходи. Так і бувало. Збитий був літак на Масанах. Забирали бомби спецтехнікою. Приїхали, ми викручували детонатор, йдуть приходи і всі розуміли, що наслідки могли бути фатальними. Справилися з задачею. Звільнили підривники, а бомби були вивезені", - згадує Михайло Ільєв, начальник частини піротехнічних робіт УДСНС в області.

Робота ДСНС в оточеному місті була важливою ще й з психологічної точки зору. Людям, що залишилися у Чернігові, поява рятувальників вселяла надію на порятунок та віру в перемогу.

"Стирчали в будинках урагани, лежали в квартирах снаряди, які не спрацювали. І не дивлячись на психологічну обстановку, ми приходили, і у людей була нагода для радості, що про них не забувають, сапери працюють, ЗСУ , вірили…", - каже Михайло.

Згідно даних ДСНС, за минулий тиждень піротехнічні розрахунки ДСНС 108 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 762 вибухонебезпечні предмети. Всього з початку воєнних дій вилучено 43393 вибухонебезпечні предмети.

Час Чернігівський писав про героїчного рятувальника: Загинув, рятуючи Чернігів від вогню: трагічна історія вогнеборця Сергія Мельниченка

* * *

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ і справ Співдружності націй Великої Британії в рамках проекту "Обережно міни: як рятувальники звільняють Чернігівщину від небезпеки" (як частина проекту «Голоси України»). Відповідальність за зміст цієї публікації несе ГО "Разом до громадянського суспільства" і за жодних обставин не може вважатися таким, що відображає позицію Уряду Великої Британії.

Схожі новини

У Ніжині відремонтують аварійні об’єкти водоканалу – допоможуть французи

Лют 06, 14:36

"Гвардія наступу": скільки добровольців записалось на Чернігівщині

Лют 06, 13:58

Калорійність, як в пелетів, і практично немає зольності: смолинський торфобрикет - найкращий

Лют 06, 13:07

При Чернігівській ОВА формують Штаб волонтерів

Лют 06, 12:23

П’яний в хлам водій спричинив ДТП у Чернігові

Лют 06, 11:37

Лікарня в Бобровиці отримала сучасний рентген-апарат: хто платитиме за знімки

Лют 06, 11:13

Павло Халімон може втратити свій шикарний маєток на Печерську, якщо встановлять, що він не мав на нього грошей

Лют 06, 10:33

ТОП-переглядів