Через воєнні дії, що тривають на території України, навчальний процес було призупинено, але з 14 березня у деяких областях навчальні заклади відновлять роботу. Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет.
Відновили не для всіх
Навчання поновлено у більше, ніж половині областей України: Львівська, Волинська, Закарпатська, Полтавська, Рівненська, Дніпровська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Хмельницька, Запорізька, Одеська, Кропивницька і частково Сумська.
Сергій Шкарлет зазначив, що формат (очний, змішаний, дистанційний) кожен навчальний заклад у цих областях вибиратиме самостійно. Навчання буде організовано залежно від того, наскільки безпечною для дітей є ситуація у місцевості.
Оскільки подекуди збиратися у класах небезпечно, міністерство рекомендує тимчасово організувати дистанційну чи змішану форму навчання.
Як навчатися переселенцям із Чернігова
Чернігівської області у цьому списку немає, але діти, які через війну змінили місце проживання та переїхали в інші області України, з 14 березня можуть повернутися до навчання на новому місці у будь-якому форматі.
За словами Шкарлета, для того, щоб записати дитину до школи, достатньо згоди одного з батьків. Вибрати школу можна за новим місцем проживання. Доступне очне та дистанційне навчання.
Крім того, щоб учні могли продовжувати здобувати знання, міністерство освіти створило платформу Всеукраїнська школа онлайн. На ній учні 5-11 класів можуть мати повний доступ до підручників та інших матеріалів. Вчителі будуть створювати віртуальні класи, оцінювати знання учнів, надавати рекомендації.
Також створено мобільний додаток ВШО, який працює за кордоном. Доступ до нього є у 120 країнах світу. Діти, які тимчасово виїхали за кордон, також можуть навчатися за українською програмою. З 14 березня почав працювати інтерактивний Всеукраїнський розклад онлайн.
Що в інших громадах
Є і приклади, коли навчання в Чернігівській області відновлюють. Приміром, у Прилуках - у дистанційному режимі із 14 березня.
За інформацією управління освіти Прилуцької міської ради, рішення запровадити онлайн-навчання прийняли за згоди місцевої військової адміністрації, міської ради, всіх директорів освітніх закладів та батьківської спільноти.
"Все одно всі учні в інтернеті і дивляться життя війни. А завдяки запровадженню дистанційного навчання зможуть спілкуватися із учителем, зі своїми однокласниками і це буде для них своєрідне психологічне розвантаження. Ми в цьому бачимо тільки позитив. Перебої із навчанням будуть, повноцінним воно також не буде, але все ж краще зайняти зараз дітей, а ніж взагалі нічого не робити і опустити руки", - каже начальник управління освіти Прилуцької міської ради Олександр Правосуд.
За його інформацією чиновника, вчора до навчання так і не долучилися 40% учнів.
Джерело: сайт Міністерства освіти і науки України, сайт 0462