НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

05 ГРУДНЯ 2023, 16:08

643

Сергій Судак, майстер спорту, тренер збірної команди області з пожежно-прикладного спорту

Говоримо про пожежно-прикладний спорт, тренування в умовах воєнного стану та успіхи збірної області. Сергій Судак, майстер спорту, тренер збірної команди області з пожежно-прикладного спорту, про цей вид спорту.

Дивіться відео, або читайте текстову редакторську версію.


Журналіст Арсен Чепурний: Привіт, друзі! Сьогодні говоримо про пожежно -прикладний спорт із тренером команди Чернігівської області Сергієм Судаком у передачі «Наші люди». Отже, що таке пожежно-прикладний спорт?

- По-перше, хочу сказати, що це єдиний професійний спорт в силових структурах. Більше я не знаю, щоб у якихось державних установах, таких як поліція, нацгвардія, був свій професійний спорт.

У нас в пожежній охороні такий є. І вже більше 80 років він існує. Складається він з шести основних видів: 1) підіймання штурмової дробини у вікно 4-го поверху, 2) подолання 100 -метрової смуги з перешкодами, 3) бойове розгортання, 4) пожежна естафета 4 по 100 метрів, 4-5) двоборство, яке включає в себе підіймання штурмової драбиної і 100-метрову смугу з перешкодами, 6) висувна драбина, яка безпосередньо застосовується при гасінні пожеж. На мою думку, цей спорт є не тільки спортом, а й загалом підвищує рівень фізичний та здатність виконання службових обов'язків.

– Що потрібно успішному спортсмену?

– Бажання це в першу чергу. Приміром, при виконанні деяких вправ, таких як пожежна естафета, є четвертий етап, на якому гаситься пожежа. Тому треба не боятись схопити вогнегасник і підбігти до вогню, відкрити вогнегасник, загасити і пробігти далі. Також не кожна людина може піднятися по стіні з вікнами на четвертий поверх. У когось починає паморочитись у голові. Тому головне бажання – все інше можна тренувати.

– Пожежно-прикладним спортом займаються лише пожежники?

- Різні структури. Є відповідні ранги проведення змагань, такі як, наприклад, Чемпіонат України. Він проводиться для співробітників. Кубок України, відкритий Чемпіонат України.

Запрошують всі охочі, необов'язково бути співробітником ДСНС, щоб приймати участь.

– Спортсмени працюють рятувальниками?

- Звичайно, працюють. В різних областях це по-різному. Десь - це люди, які представляють свою область і викликаються на підготовку до змагань за місяць, за два тижні, деякі за півроку. Все залежить від спроможності забезпечити команду часом і фінансово.

Сергій Судак, майстер спорту, тренер збірної команди області з пожежно-прикладного спорту

– Багато спортивних змагань страждають від умов воєнного стану. А як із цим у пожежно-прикладного спорту?

- Ми не є виключенням. Тому що потрібно зберігати інформаційну гігієну, не можна великого розголосу надавати. Тому змагання всі стислі строки, тому що не можна розтягувати набагато, велике скупчення. Адже рятівники не є виключенням, по ним наші «сусіди» можуть вдарити. Тому тут є свої складності. Наприклад, раніше проводилися змагання, всі 6-5 видів проводилися за -5 днів. Зараз ми стискаємося у два дні.

– Наскільки потужна команда Чернігівської області?

- На крайньому чемпіонаті України у нас останнім був кубок. Це вже такий заключний вид був на цей сезон. Перед цим був в Івано-Франківську чемпіонат України. Чернігівська область посіла там п'яте загальнокомандних місце. Це доволі сильний результат. Встановила новий рекорд області з бойового розгортання. І загалом всі спортсмени (8 чоловіків і 1 дівчина) виступали на високому рівні. Дівчина зайняла першу місцю у штурмовій драбині.

– Чоловіки та жінки змагаються паралельно?

- Для дівчат, звісно, легші умови, приміром, менший паркан, нижче підніматись, і їхній чемпіонат проводиться паралельно. Ми на одному стадіоні, в один і той же час. Але заліки рахуються їхні окремо до їхніх команд, чоловічі до чоловічих.

– Пожежно-прикладний спорт характерний лише для України?

- Цей спорт популярний. Проводяться міжнародні змагання, такі як Чемпіонат світу. Збірна України майже завжди в трійці лідерів. У нас є представники, які встановлювали світові рекорди. Якщо не помиляюсь, до сих пір є рекорд із пожежної естафети, який встановила збірна України. Тому у більшості країн ЄС, Азії популярний цей вид спорту.

– Як проходять тренування?

- Тренування проводиться не тільки в умовах, які потрібні для пожежно-прикладного спорту. Команда завжди приймає участь у всіх ігрових видах спорту, таких як волейбол, футбол, міні-футбол. Це кроси на витривалість на 3 і 5 км. Також короткі дистанції на 100 метрів. Спортсмени нашого виду спорту повинні бути витривалими, швидкими і морально стійкими.

* * *

Дивіться попередні програми "НАШІ ЛЮДИ":

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів