«Наші гроші»: чернігівські чиновники закупили для міських шкіл найдорожчу гречку в Україні

Вер 09, 20:03

3034

«Наші гроші»: чернігівські чиновники закупили для міських шкіл найдорожчу гречку в Україні

Фото ua.depositphotos.com

Для освіти Чернігова у комунальне підприємство «Шкільне» Чернігівської міської ради закупило у найдорожчу гречку в Україні. Про це повідомляє портал журналістів-розслідувачів «Наші гроші» (у даний абзац внесено зміни 11.09.2022 - ред.).

Освітяни Чернігова купили гречку по 119 гривень у рідної фірми директора «Шкільного харчування». Притому, що навіть уроздріб вона коштувала близько 100 грн за кілограм у звичайному чернігівському супермаркеті.

«Наші гроші» перевірили закупівлі гречки з весни по середину літа.

Ціни на «культову» крупу зросли в 1,5 раза синхронно з ринковими. Однак не обійшлося без аномалій. Хтось купував дорожче від ринку, а хтось отримав дивовижно хороші ціни.

До аналізу брали закупівлі понад 50 тис грн, оприлюднені у системі «Прозорро» в березні-червні.

Найдорожчі закупівлі

Управління освіти Чернігівської міськради на початку липня замовило гречку найдорожче з усіх в країні – по 119,40 грн/кг. За даними Держстату, в червні гречка на Чернігівщині коштувала у середньому на третину дешевше – 72,49 грн/кг.

Постачальником обрали фірму, що має тісний історичний зв’язок з мерією. Це ТОВ «Продлідер-19», чиїм засновником був чинний директор КП «Шкільне» Чернігівської міськради Віталій Лосєв. Нині компанію переписали на маловідомого загалу чернігівця В’ячеслава Савенка.

«Відмітимо, що пояснення цього рекорду весняною окупацією Чернігівщини не може бути актуальним. Бо вже налагоджене транспортне сполучення, та й сама Чернігівська область є одним із головних регіонів вирощування гречки в Україні», - кажуть розслідувачі.

Найдешевші закупівлі

Найнижчі ціни до 50 грн/кг фіксувалися в березні. Наприклад, абсолютним рекордсменом за дешевизною виявилась Льотна академія Національного авіаційного університету з Кропивницького, яка в березні законтрактувала гречку по 21,25 грн/кг.

Однак серед літніх закупівель теж були дешеві. Так, у червні заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №156 у Винниках біля Львова замовляв гречку по 25,00 грн/кг.

Рейтинг областей щодо закупівлі гречки

Рейтинг очолила Полтавщина із найвищою середньою ціною у 71,67 грн/кг, але це результат всього 5 оприлюднених закупівель. До того ж, у даних Держстату за досліджуваний період область теж піднялась на перше місце. У червні середня роздрібна ціна там уже склала 99,01 грн/кг.

На другому місці опинилась Франківщина із середньою закупівельною ціною 66,93 грн/кг. Здебільшого тут були адекватні ціни, але одна закупівля Департаменту соціальної політики виконкому Івано-Франківської міської ради за ціною 114,94 грн/кг підняла загальний результат регіону аж вище прифронтової Миколаївщини із ціною 66,75 грн/кг.

На Чернігівщині середня ціна - 66,7 грн/кг. Що теж підносить регіон у трійку областей з найвищою середньою закупівельною ціною.

Замикає рейтинг майже повністю окупована Херсонщина із середньою ціною гречки у 56,75 грн/кг. Це пояснюється малою базою із 6 дрібних березневих закупівель.

Від редакції: Наголошуємо, що Час Чернігівський практично єдиний ресурс у Чернігові, який розміщує інформацію про корупцію та зловживання чиновників. Ми єдиний сайт у Чернігові, який під час облоги та щоденних обстрілів працював і постійно  давав актуальну інформацію про події у Чернігові та області. Більша частина нашої команди була у Чернігові у найтяжчі дні лютого-березня. Тому на нас давно не діють спроби залякування чи тиску від корупціонерів, які попри війну продовжують красти гроші платників податків.

Схожі новини

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

У Чорнобилі у фокусі знову рисі. Але тепер рідкісні дитинчата

Гру 04, 15:19

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: переселенець з Криму, який боронить Україну

Гру 04, 14:11

Били по людях із артилерії: у якому стані поранені через російський обстріл Олександрівки

Гру 04, 12:50

Фото

Генерал Віктор Ніколюк показав «головну ялинку країни»

Гру 04, 11:55

ТОП-переглядів