Напередодні нападу у Городні не було жодного працюючого укриття: систему цивільного захисту довелось створювати з нуля

06 БЕРЕЗНЯ 2023, 15:29

1889

Напередодні нападу у Городні не було жодного працюючого укриття: систему цивільного захисту довелось створювати з нуля

Ігор Беребера

До 24 лютого минулого року справа цивільного захисту населення була явищем виключно паперовим і поняттям цілком номінальним. Однак нам усім довелось дуже швидко навчатись. Про те, як змінилась система цивільного захисту на Городнянщині, нам розповів начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної, мобілізаційної роботи та з питань запобігання корупції міської ради Ігор Беребера.

— Певно, для більшості з нас не секрет, що цивільний захист населення у колишньому районі був представлений спеціалістом з райдержадміністрації, який писав розумні папери й час від часу брав участь у віртуальних навчаннях по взаємодії відповідних служб. На початку ж повномасштабного вторгнення ми одразу зіткнулись з рядом проблем, які довелось вирішувати одразу й по мірі надходження.

Першим і найбільш кричущим прикладом стали практично всі задокументовані укриття й бомбосховища у місті. Всі вони існували на папері, проте в реальності являли собою або склади відвертого непотребу, або приміщення для зберігання чогось більш цінного — як, наприклад, архіву в будівлі райдержадміністрації. В будь-якому випадку жодне з цих приміщень, окрім кількох відомчих, були непридатні навіть для того, щоб тимчасово перечекати обстріл чи авіаналіт, не кажучи вже про те, щоб перебувати там протягом більш тривалого часу.

Тож громаді, комунальникам, педагогам, батькам та іншим небайдужим людям довелось спішно відновлювати укриття. Окрім вивозу непотребу, більшість цих приміщень потребували капітального ремонту, встановлення санвузлів, забезпечення водою, облаштування місць відпочинку. В значній частині укриттів довелось боротися із надмірною вологістю, вогкістю стін, підтопленням дощовими водами.

— За минулий рік в контексті цивільного захисту на Городнянщині зробили більше, аніж за тридцять попередніх років загалом. Тепер тільки в місті маємо півтора десятка повноцінних укриттів, в яких можна навіть жити тривалий час, а не тимчасово перебувати. Створено чотири пункти обігріву й стільки ж пунктів незламності. Всі укриття й пункти забезпечено колективними аптечками на 150 осіб кожна, водою, санітарними умовами, альтернативними джерелами електроенергії (генераторами), опаленням.

Встановили дві додаткові системи оповіщення населення на вулиці Льонозаводській і в колишньому військовому містечку. Нині громада має запаси продовольства, паливо-мастильних матеріалів, ліків, резервні джерела енергії, палива та інше, — зазначив Ігор Беребера і додав:

"Час Чернігівський" писав про те, як у Чернігові перевіряли роботу укриттів:

Джерело: «Новини Городнянщини», автор Павло Дубровський

Схожі новини

У кота Зефіра стріляли впритул впритул

01 КВІТНЯ 2025, 20:48

Лікарки натисли — житло знайшлося: жінка народила трійню та жила на дачі

01 КВІТНЯ 2025, 19:39

Вiдео

Я у себе на городі палю: чернігівські вогнеборці провели рейд на палїів

01 КВІТНЯ 2025, 18:02

У громаді запрацював супровід ветеранів війни та демобілізованих

01 КВІТНЯ 2025, 17:01

На Десні виявлено браконьєрів: 155 метрів сіток та адмінпротоколи

01 КВІТНЯ 2025, 16:19

Хто у Чернігові був агентом російської воєнної розвідки і планував вбивства військових?

01 КВІТНЯ 2025, 16:05

Смертельний інцидент на залізниці: у Ніжині загинув чоловік

01 КВІТНЯ 2025, 15:19

ТОП-переглядів