Кілька тижнів тому колишній сільський голова Іванівської громади Сергій Гарус заявив про зловживання пальним під час боїв та облоги Чернігова. Тоді Гарусу не повірили. Тепер стало відомо, що він мав на увазі під словами "крали кубами". Виявилось, що зловживаня із пальним стосуються Руслана Волока, директора комунального підприємства "АТП-2528". І збитки обраховуються на мільйони.
Цього тижня Нацполіція викрила посадовця, який завдав 2,5 мільйони гривень збитку міському бюджету Чернігова.
За нашими даними, мова про директора комунального підприємства «АТП-2528» Руслан Волок. Це один із найближчих соратників мера Чернігова Владислава Атрошенка. Настільки, що Атрошенко дозволив йому бути депутатом від свої партії «Рідний дім».
Відповідно до публічних закупівель, "АТП-2528" мало придбати 780 000 літрів пального на суму 18,5 мільйона гривень.Ось цей тендер.
За даними слідства, керівник «АТП-2528» уклав додаткові угоди з приватною установою на закупівлю пального. Але договори були такі, що КП «АТП 2528» переплатило понад 1,6 мільйонів гривень та недоотримало майже 58 000 літрів пального. При цьому, ці махнінації трапились буквально за лічені дні до початку повномасштабного вторгнення.
Наразі слідчі під процесуальним керівництвом Дніпровської окружної прокуратури міста Києва повідомили чоловіку про підозру у вчиненні злочину, передбаченому ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України — привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах.
За скоєне підлеглому Атрошенка загрожує до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.
Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу та відсторонення фігуранта від займаної посади. Триває досудове розслідування.
"Час Чернігівський" писав про систематичну корупцію у Чернігові на продуктах харчування: «Наші гроші»: чернігівські чиновники закупили для міських шкіл найдорожчу гречку в Україні, а також про злочинні схеми, які тривають роками: Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє.
Джерело: Відділ комунікації поліції Києва, «Прозорро»