А ще - показали, як виготовляють легендарні дитячі пелюшки з динозавриками, які є у кожному пакунку малюка.
Нардеп та заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський показав як фабрика «ТК ДТ-Чернігів», яка входить в групу Текстиль Контакт, ввела в експлуатацію 25% обладнання польської текстильної фабрики MPM Zakład Specjalistyczny, релокованої в Україну з міста Кудова-Збруй.
Зокрема, на повну потужність у Чернігові запрацювали верстати, які дозволяють здійснювати цифровий друк на постільній білизні шириною 260 см. Раніше в Україні така продукція не випускалась.
Обсяг інвестицій компанії «ТК Домашній текстиль» у запуск обладнанння «релокованої» польської фабрики в Чернігові за останній рік склав близько 7 млн грн. У купівлю обладнання збанкрутілого польського заводу українська компанія вклала 1,4 млн євро. Зараз запущена вже четверта частина обладнання. Решту 75% обладнання планується ввести в експлуатацію у 2026-му. Монтаж обладнання ускладнює відмова європейських спеціалістів приїжджати у прикордонний регіон для пуско-налагоджувальних робіт.
На початку російського вторгнення в Україну у фабрику «ТК ДТ-Чернігів» відбулося три влучання, зокрема артилерії та «градів». В результаті пожежа пошкодила склади хімікатів, а також дахи виробничих цехів. Незважаючи на це, підприємство продовжує розвиток. У січні 2025 року стартувало виробництво синтепону (неткані наповнювачі). У квітні 2025-го почала роботу лінія ламінування тканин.
Для реалізації інвестиційних проектів завод «ТК Домашній текстиль» активно використовує інструменти державної політики «Зроблено в Україні». Зокрема, підприємство використовує програму доступних кредитів «5-7-9%», продукція підприємства віднедавна стала підпадати під вимогу локалізації при здійсненні публічних закупівель. Компанія вивчає можливість використати страхування інвестицій від воєнних ризиків, а також програму державної підтримки проектів зі значними інвестиціями.
Очільник компанії Олександр Соколовський прокоментував візит нардепа так.
«…як би не було важко зараз триматися та навіть розвивати виробничі потужності, ми це поки що робимо та плануємо продовжувати. І приємно бачити, що є ще політики, яки розуміють важливість розвитку власної економіки заради безпеки країни. Тепер головне, щоб не заважали працювати ті, до кого це ще не дійшло. Бо якщо знов не розбомбить зовнішній ворог, це, на жаль, завжди можуть спробувати зробити деякі внутрішні… Так що підтримуємо Зроблено в Україні та тримаємось разом!
"Час Чернігівський" писав про таке: