На Чернігівщині спостерігають позитивну динаміку зі збільшення чисельності основних представників мисливської фауни – козуль, лосів, європейського та плямистого оленів, зайця-русака. Натомість через хвороби та зростання кількості хижаків дещо зменшилась популяція дикого кабана. Результати обліку чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин (таксація), засвідчили, що крім зростання чисельності, зросла і щільність диких тварин, зокрема таких хижаків як вовки, лисиці, популяції яких останніми роками значно зросли.
Як повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, дослідження наявності мисливської дичини проводиться різними методами – спостереження на підгодівельних майданчиках, по слідах на сніговому покриві, по дефекаціям на маршрутних смугах, по погризах молодих дерев, за допомогою фото та відеопасток, а також через опитування штатних працівників господарств.
Традиційно таксація здійснюється за участю працівників Північного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА та працівників державної лісової охорони.
На сьогодні площа мисливських угідь Чернігівщини складає 2 мільйони 786 тисяч гектарів. В області налічується 54 користувачі мисливських угідь, яким обласна рада надала у користування мисливські угіддя.
Нагадаємо, на час воєнного стану в Україні заборонили полювання. Це стало однією з причин зростання популяції більшості видів диких тварин.
"Час Чернігівський" писав про таке: