Кімната інклюзивного простору з санвузлом та безбар’єрним доступом для людей з особливими потребами, зал для очікування, де можна попити чаю, фойє з телевізором, книги та настільні ігри для дітей і багато чого іншого - у Борзнянській громаді на базі Центру надання соціальних послуг відкрили Центр життєстійкості. Головна мета закладу – надання психологічної допомоги різним категоріям населення. Відкриття Центру стало можливими після перемоги Борзнянської громади у конкурсі для надавачів соціальних послуг в межах Програми життєстійкості Міністерства соціальної політики України та Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Першої леді України Олени Зеленської.
Директор Центру Наталія Валькевич зазначає, що особливу увагу в Центрі планують надавати багатодітним сім’ям, сім’ям загиблих чи зниклих безвісти захисників, ветеранам і членам їх родин та внутрішньо переміщеним особам.
«Зіштовхуючись зі стресом, у тому числі й через повномасштабну війну, не кожен може самостійно допомогти собі. Проте, турбота про своє емоційне здоров’я є надзвичайно важливою. І людині потрібне місце, щоб почуватися безпечно, мати можливість бути почутою, звернутися за допомогою. Підтримка тут і зараз в дружньому, безбар’єрному просторі, куди може звернутися кожен мешканець громади, і є основою Центру життєстійкості», - коментує мету Центру створення голова Борзнянської громади Лариса Осадчук.
Приміщення закладу повністю відповідає необхідним вимогам і стандартам. На першому поверсі облаштували кімнату інклюзивного простору, включно із санвузлом, аби люди з особливими потребами мали безбар’єрний доступ та безперешкодно могли отримувати послуги. Скляна перегородка, за потреби, закривається ролетами, тож психологічну підтримку можна отримати й анонімно.
Другий поверх зустрічає зручним фойє з телевізором, на якому постійно демонструються мотиваційні та навчальні відеоролики з Програми ментального здоров’я «Ти як?» Олени Зеленської.
Облаштована всім необхідним і кімната для очікування, в якій можна не лише випити чаю, а й провести час із користю.
Подбали і про дітей, для яких є окрема зона з настільними іграми, книгами та розмальовками, аби вони не нудьгували, поки батьки спілкуються з фахівцями.
Для надання комплексної послуги з формування життєстійкості оформлено кімнату для індивідуального прийому громадян.
«Тут наші спеціалісти будуть проводити опитування, аби визначити першочергові потреби людини, за результатами якого складатиметься індивідуальний план роботи, - пояснює директор Центру Наталія Валькевич. – Також є кімната і для проведення групових заходів, адже велике значення у формуванні життєстійкості є саме заняття в групах, де люди зі схожими проблемами можуть об’єднатися задля їх вирішення. Майстер-класи для розвитку творчого потенціалу, групові консультації, сімейні клуби,заняття по програмі «Самодопомога+» – все це проводитиметься саме тут».
А ще в Центрі є перукарня, швейна та пункт обміну речами.
Поки що команда Центру життєстійкості складається з двох фахівців із соціальної роботи, психолога та соціального менеджера. Це дипломовані досвідчені спеціалісти, які пройшли конкурсний відбір Міністерства соціальної політики України та мають необхідні професійні навички.
Автор: Віталій НАЗАРЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке: Тренажерний зал відкрили на базі ЦНСП: є бігова доріжка, степпер і велотренажер