На Чернігівщині вдалося збільшити кількість заповідників

07 ЛИПНЯ 2024, 14:55

1872

На Чернігівщині вдалося збільшити кількість заповідників

За 2,5 роки повномасштабної війни на Чернігівщині вдалося створити 6 нових об’єктів природно-заповідного фонду. Ряд розширили і загалом в області територія заповідників зросла ще на 587 га.

Екологи кажуть, що цифра в нинішніх умовах пристойна. Бо, крім війни, при створенні заповідників є чимало інших перепон, насамперед небажання власників територій давати згоду на створення таких об’єктів.

"Природно-заповідний фонд Чернігівської області складає 680 об’єктів - це 263 тис. га. Категорій обєктів є багато. У нас 8 категорій: національні - 2, РЛП - 3 заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, дендрологічні та зоологічні парки, а також пам’ятки садово-паркового мистецтва. Із 680 – 24 мають загальнодержавне значення", - розповідає Віталіна Синіговець, керівниця управління заповідної справи та природних ресурсів Департаменту екології Чернігівської ОВА.

Віталіна Синіговець, керівниця управління заповідної справи та природних ресурсів Департаменту екології Чернігівської ОВА

Віталіна Синіговець

За час повномасштабної війни відомі національні парки та регіональні ландшафтні парки Чернігівщини значних пошкоджень не зазнали. А от із заказниками поблизу кордонів з ворогом ситуація поки невтішна.  

"Національні парки і РЛП не постраждали. Є 11 заказників, які постаждали. Там були повалені дерева, прилітали  ракети і бомби, але ці пошкодження незначні, бо дерева можуть бути відтворені. Значних пошкоджень нема. На прикордонних територіях є об’єкти природно-заповідного фонду. На сьогодні ми не знаємо, в якому стані вони знаходяться, але розуміємо, що нічого гарного там не буде", - каже Віталіна Синіговець.

Загалом післявоєнною стратегією розвитку Чернігівщини передбачено подальше збільшення заповідних об'єктів. За їх кількістю наша область зараз є одним із лідерів в Україні.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів