Вже майже 200 жителів Чернігівщини отримали грантову допомогу від держави в рамках урядового проекту єРобота. Загальна сума підтримки 45 мільйонів гривень. Створено 400 робочих місць.
Максим Гладченко завдяки участі в програмі «Власна справа» зміг розширити швейне виробництво та дати роботу ще двом працівницям. Вдалося придбати і нове обладнання.
"Грант єРобота був не першим, який ми брали. Дізналися про нього завдяки центру зайнятості нашому. Виробництво працює з 2019 року, і ми вже мали постійних клієнтів. Знали куди підуть гроші. Вони пішли на розширення матеріально-технічної бази, сировину. Створили 2 місця для швачок, і вони працюють на цьому обладанні", -пояснює Максим Гладченко, керівник підприємства.
Максим Гладченко, керівник підприємства
Власну справу Максим починав з нуля. Спочатку працював сам. Згодом почав нарощувати виробництво.
Нині разом з дружиною в орендованому приміщенні ще з 12 працівницями шиє одяг на замовлення відомих українських брендів. Це і чоловіче, і жіноче вбрання. Сировину, поки що, використовує імпортовану з Туреччини та Польщі. Хоча є й українські тканини. Конкуренції з боку китайського товару не боїться, бо чернігівська продукція - якісніша.
"У нас тільки трикотаж, купуємо обладнаня для трикотажу. Шиємо худі, світшоти, штани, з 2022 року запустили виробництво спідньої чоловічої білизни. Зараз популярні трикотажна натільня і термобілизна і так далі. Ми працюємо, щоб було імпортозаміщення. Виробляємо якісні продукти і хочемо, щоб наші люди ним користувалися. Все таки хотілося, щоб розвивався ринок трикотажної тканини. Є виробники в Україні, але до Польщі і Туреччини треба працювати, і вірю цей момент настане, і буде якісна сировина", - каже Максим Гладченко.
Війна впливає на розвиток економіки і виробництва в такій прикордонній області як Чернігівська, каже підприємець. Багато в кого було зруйновано чи пошкоджено приміщення. Однак грантова державна програма дала змогу відновитися і впевненіше дивитися в майбутнє.