На Чернігівщині прощались із шістьма бійцями, які загинули у боях

29 ВЕРЕСНЯ 2023, 07:04

17092

На Чернігівщині прощались із шістьма бійцями, які загинули у боях

Олексій Шащук, Вадим Сергійко, Ігор Мокрий, Руслан Якушевич, Володимир Рижков, Артур Котович

На Чернігівщині поховали шістьох бійців: Олексія Шащука, Вадима Сергійка, Ігоря Мокрого, Руслана Якушевича, Володимира Рижкова та Артура Котовича. Вони загинули при виконанні бойових завдань на Донеччині та Запоріжжі. 


Солдат Олексій Шащук народився 23 лютого 2003 року. З 2014-го проживав у селі Прачі Борзнянської громади. Закінчив 9 класів місцевої школи. Навчався на слюсара та електрозварювальника в Ніжинському професійному аграрному ліцеї. Його закінчив у 2021 році. 

У липні 2023 року долучився до лав ЗС України. Службу ніс у складі одного з підрозділів військової частини А4626, був на посаді стрільця-снайпера. 

Загинув 24 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині, внаслідок ворожого обстрілу. 

Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі села Прачі Борзнянської громади.

Солдат Олексій Шащук із Борзнянської громади

Солдат Олексій Шащук


Солдат Вадим Сергійко народився 26 січня 1986 року у Сновську. Закінчив у 2003 році районну гімназію, потім навчався у місцевому ПТУ №7 за спеціальністю "Бухгалтер". 

Вищу освіту отримав у Національній юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Працював тренером-викладачем з вільної боротьби Щорської ДЮСШ "Колос" та в органах внутрішніх справ України. 

У 2020 році обраний депутатом Сновської міської ради від політичної партії "Рідний дім". Вадим увійшов до складу постійної комісії з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони природи. 

До 24-го лютого 2022 року працював помічником приватного нотаріуса у Сновську. У квітні 2022 року долучився до ЗСУ. З травня 2023 року ніс службу у складі одного з підрозділів військової частини А0693. 

Загинув 23 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі малої батьківщини.

Солдат Вадим Сергійко із Сновської громади

Солдат Вадим Сергійко

Прощання із Вадимом Сергійко у Сновську

Прощання із Вадимом Сергійко у Сновській громаді

Прощання із Вадимом Сергійко у Сновську, 28 вересня 2023 року

Прощання із Вадимом Сергійко у Сновську


Солдат Ігор Мокрий народився 9 грудня 1986 в Носівці. Там і здобув загальну середню освіту, далі продовжив навчання в Києві. Там і проживав разом із дружиною.

У липні 2023 року став до лав ЗС України. Після проходження військових навчань розпочав службу у складі одного з підрозділів військової частини А0222. 

Загинув 22 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині внаслідок ворожого мінометно-артилерійського обстрілу. 

Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі в Носівці.

Солдат Ігор Мокрий

Солдат Ігор Мокрий


Старший солдат Руслан Якушевич народився 23 вересня 1992 року в Носівці. Навчався у місцевій школі. Далі продовжив навчання в ліцеї залізничного транспорту. 

До ЗСУ долучився у червні 2023 року. Спочатку пройшов військові навчання в Україні, потім проходив підготовку у Польщі. 

Службу ніс у складі одного з підрозділів військової частини А0224, був старшим стрільцем десантно-штурмового відділення. 

Загинув 22 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Донеччині. Попрощалися з воїном та поховали його на кладовищі в Носівці.

Старший солдат Руслан Якушевич із Носівки

Старший солдат Руслан Якушевич


Солдат Володимир Рижков народився 17 вересня 1972 року у селі Галиця, нині Лосинівська громада. У 1990 році закінчив місцеву школу. Опанував професію токаря. 

Строкову військову службу проходив у Німецькій Демократичній Республіці у десантних військах — був механіком-водієм БМП. 

Демобілізувавшись, повернувся на завод на попереднє місце роботи. З часом служив у правоохоронних органах поліції в Києві. 

У червні 2022 року долучився до лав ЗСУ. Був у складі одного з підрозділів військової частини А5712. 

Загинув 18 вересня 2023 року під час виконання бойового завдання на Запоріжжі. Попрощалися з воїном та поховали його у Ніжині.

Прощання із Володимиром Рижковим на Ніжинщині

Прощання із Володимиром Рижковим

Прощання із солдатом Володимиром Рижковим на Ніжинщині

Прощання із Володимиром Рижковим


Солдат Артур Котович народився 31 жовтня 1992 року в Одесі. В дитинстві сімʼя переїхала до Прилук. Тут закінчив місцеву школу. Після закінчення школи вступив до Прилуцького гідротехнікуму на спеціальність "Електрифікація". Навчання продовжив у Рівненському університеті водного господарства та природокористування.

Працював в Прилуцькому РЕМ, тютюновій компанії та ТОВ "Алітоні". Наступного дня, після початку повномасштабного вторгнення, самостійно пішов до місцевого територіального центру комплектування та соціальної підтримки і записався добровольцем до ЗСУ. 

Проходив військову підготовку в одній з країн Прибалтики, після чого приєднався до одного з підрозділів військової частини А4712, був на стрільцем-снайпером механізованого відділення. 

Солдат Артур Котович

Солдат Артур Котович

Загинув 6 липня 2023 року під час ворожого артилерійського обстрілу на Запорізькому напрямку. 

Прощання із Артуром Котовичем у Прилуках

Попрощалися з воїном та поховали його у Прилуках.

 

Джерело: Суспільне Чернігів, Чернігівський обласний ТЦК та СП, Носівська міська рада, Сновська міська рада, Лосинівська селищна рада

"Час Чернігівський" писав новини про загиблих Героїв Чернігівщини:

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів