На Чернігівщині підприємці скаржаться на тиск аудиторів. У ДАСУ роблять вигляд наче нічого не сталося

26 ЧЕРВНЯ 2024, 17:14

1207

Олександр Кондрашов, керівник управління північного офісу Держаудитслужби України в Чернігівській області

Олександр Кондрашов, керівник управління північного офісу Держаудитслужби України в Чернігівській області

У Чернігівській області загострилась проблема корупційного тиску на підприємців з боку чиновників різних органів державної влади. Одним проявом такого тиску стало впровадження 2% данини з виграних державних тендерів. Про це йдеться у зверненні Федерації роботодавців Чернігівщини до Федерації роботодавців України.

“Керівництво обласного ДАСУ змушує підприємців сплачувати 2% “відкату” з кожного виграного тендеру. У разі відмови сплачувати корупційну данину ДАСУ Чернігівської області блокує оплату за тендерами за надуманими приводами”, - цитує лист за підписом голови чернігівського осередку ФРУ Олега Аверʼянова видання «Дзеркало тижня».

Керівник прилуцької «Пожмашини» раніше «Часу Чернігівському» давав куди критичніший коментар, повідомивши, що ДАСУ виходить на перевірку і робить моніторинг, складає акт, коли 50% роботи готово, тобто підприємство вклало кошти. І далі визнають, що неправильна процедура і направлють листи розірвання договорів. Паралельно приїздять бандити і пропонують за 2% порішати. І ті хто реально погоджується - скасовують листи мораторія, стверджує Аверʼянов. 

Наталія Добролежа, фінансова директорка ТОВ «Бахмачгазбудсервіс» також нарікає на прискіпливість аудиторів. Мовляв, за півроку, на підприємстві було вже 5 перевірок. Під час останньої перевірки підприємство у дуже короткий термін надало всі документи – 2000 відсканованих, роздрукованих аркушів.

«Були деякі додаткові запити, ми на них відповідали. Пройшла ця перевірка, ми неодноразово дзвонили, питали: може ще чогось нема, ще щось треба додати? У нас вся своя техніка, всі люди працюють. Ми надали всі документи, всю первинну документацію. Випадково не додали один-єдиний звіт. Це листочок один. З нас знімають 3,7 млн, хоча є всі підтверджуючі документи", - каже фінансистка.

«Відповівши на кучу безтолкових, непрофесійних питань, я все одно отримав повідомлення, начальнику Нацполіції вони надіслали повідомлення про кримінальну справу, порушення, з проханням відкрити на мене кримінальне провадження. Це в той час, коли мої люди на кордоні, техніка на кордоні. Ці люди звинувачували мене в тому, що я не знаходжусь на робочому місці, що я не можу їм надати приміщення, щоб вони там зайнялись роботою», - розповів Анатолій Харченко, директор ТОВ «ІНЕЙТС».

Керівник Північного офісу Держаудитслужби Олександр Кондрашов спочатку заявляв про готовність з усіма зустрітися і в усьому розібратися.

"Якщо Аверʼянов висказався про хабарі, якщо є факти -  я готовий сісти і розібратися. Давайте, є фахівець по боротьбі з корупцією", - коментував Олександр Кондрашов на початку червня. 

Однак справа так і не зрушила з мертвої точки. Підприємці скаржаться - офіційні сторінки ДАСУ мовчать. Жодної публічної реакції у Києві на дії своїх чернігівських колег у Держаудитслужбі так і не здійснили. 

Тож чернігівські підприємці звернулися до Федерації роботодавців України з проханням ініціювати реагування на цю ситуацію на найвищому державному рівні, а також вивчити можливість ініціювати розгляд Радою з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України проблеми корупційного тиску з боку чиновників ДАСУ у Чернігівській області.

Раніше видання “Наші гроші” повідомило, що у 2023 році найбільше порушень з усіх регіональних відділень ДАСУ зафіксувало саме у Чернігівській області. 

У 7 з 13 випадків Чернігівське ДАСУ вимагало розривати угоди або припиняти виконання договорів з переможцями тендерів на загальну суму в 1,2 мільярда гривень. Водночас у 21 з 23 регіональних служб ДАСУ за рік виявили від нуля до чотирьох порушень і в більшості випадків обмежувались приписом не допускати порушень у майбутньому.

Очолює ДАСУ Алла Басалаєва. У минулому радниця голови СБУ Івана Баканова.

Також працювала членкинею ЦВК, ще раніше - суддею, призначеною ще за часів президента-втікача Віктора Януковича.

Про Кондрашова ті ж «Наші гроші» повідомили, що за часів Януковича він був першим заступником голови Податкової служби у Київській області та очолював податкову Криму. Причому так очолював, що став фігурантом кримінального провадження. Існувала так звана «Державна програма» угрупування Януковича, по якій «обілєченим» бізнесменам дозволяли ухилятись від сплати податків. Внаслідок чого державі були спричинені збитки на 104 мільярди гривень.

Але Кондрашов в 2017 зник з України. За даними «Deutsche Welle», він випірнув у Німеччині й одразу ж влаштував скандал. Його фірма «IEG Gmbh» уклала угоду з мерією баварського містечка Бад Кіссінген на придбання місцевої хокейної арени за 230 тисяч євро під умову модернізації льодовища. Але виявилось, що ніяких грошей на розвиток він так і не дав, потім викинув хокейну команду, а потім і взагалі закрив арену, «викинувши на вулицю численні спортивні групи, у тому числі дитячі», пише «DW». 

Липень 2017 року. Олександр Кондрашов підписує документи про купівлю льодової арени з мером Бад Кіссінгена Каєм Бланкенбургом. Чого мер не знає: за лічені тижні до того, Кондрашова оголосили у розшук

Липень 2017-го: Кондрашов (ліворуч) підписує документи про купівлю льодової арени з мером Бад Кіссінгена Каєм Бланкенбургом (у центрі). Чого мер не знає: за лічені тижні до того, Кондрашова оголосили у розшук

Дійшло до публічних маніфестацій місцевих жителів проти такого інвестора. Видання припускало, що льодовище було потрібне Кондрашову для того, щоб, маючи формальне працевлаштування в Німеччині (він був директором у своїй фірмі), мати право офіційно жити в цій країні.

Але після того, як під Кондрашовим запалала земля в Німеччині, він у 2020 повернувся в Україну.

Згідно сторінки Кондрашова у «Вікіпедії», він повернувся на роботу в Податкову, став професором політології у КНУ ім. Шевченка, отримав сертифікат бізнес-коуча. А в квітні 2023 голова ДАСУ Алла Басалаєва віддала йому в управління Чернігівське управління, зауважив редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Пряма мова

Жирохов: далекобійні удари по ворогу потрібні були ще вчора

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 18:19

Сапери на Чернігівщині розмінували майже 2 гектари лісу за місяць

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 17:13

Мотоцикл зіткнувся із трактором: брат загинув, сестра — у лікарні

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 15:32

Носив із собою рюкзак із сокирою: чоловіка судять за вбивство

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 13:05

Інтерв’ю

Казковий двір Оксани Холопцової: триметрова змія, гноми на будинку, сова-листоноша

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 11:14

Чернігівці можуть отримати додаткову квитанцію за газ: про що йдеться?

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 09:08

За добу лише 1 обстріл: ситуація у прикордонні Чернігівщини

28 ВЕРЕСНЯ 2024, 08:39

ТОП-переглядів