Бізнес каже про системні вимагання і тиск з боку Держаудитслужби на Чернігівщині

13 ЧЕРВНЯ 2024, 20:35

1375

Олександр Кондрашов, керівник управління північного офісу Держаудитслужби України в Чернігівській області

Продовжуємо розбирати кейс Держаудитслужби в Чернігівській області. Нагадаємо, на обласній координаційній раді з питань розвитку підприємництва з боку бізнесу прозвучали звинувачення в бік аудиторів з приводу завищених вимог під час перевірок. І навіть щодо вимагання % за вирішення проблем з перевірками. Журналістам "Часу Чернігівського" вдалося потрапити на круглий стіл в Держаудитслужбу, який планували провести без ЗМІ. Подаємо думки сторін конфлікту.


На засіданні Обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва представник Федерації роботодавців Чернігівщини Олег Аверʼянов заявив про вимагання грошей за те, щоб у підрядних організацій не було проблем з аудиторами.

"ДАСУ виходить на перевірку і робить моніторинг, складає акт, коли 50% роботи готово, тобто підприємство вклало кошти. І далі визнають, що неправильна процедура і направлють листи розірвання договорів. Паралельно приїздять бандити і пропонують за 2% порішати. І ті хто реально погоджується - скасовують листи мораторія. Це є факт", - розповів Олег Аверьянов, представник Федерації роботодавців Чернігівщини.

Олег Аверьянов, керівник Федерації роботодавців Чернігівщини

Олег Аверьянов

Аудитори на Координаційну раду за участі підприємців не прийшли, хоча організатори запевняли, що їх запрошували. А вже за кілька днів після гучного засідання представники північного офісу Держаудитслужби самі запросили підприємців та ЗМІ на круглий стіл з обговорення проблемних питань.

Втім потрапити на нього до виявилось непросто. За кілька годин до події ЧЧ отримав листа від управління Аудитслужби, що круглий стіл, який планувався на 11 червня, мав пройти вже без участі ЗМІ у форматі відеоконференції.

 

Втім, на зустріч аудиторів і підприємців ми все ж таки потрапили. У відповідь на звинувачення у тиску на бізнес керівник Північного офісу Держаудит служби Олександр Кондрашов каже, що готовий з усіма зустрітися і в усьому розібратися.

"Якщо Аверьянов висказався про хабарі, якщо є факти -  я готовий сісти і розібратися. Давайте, є фахівець по боротьбі з корупцією", - каже Олександр Кондрашов, керівник управління північного офісу Держаудитслужби України в Чернігівській області.

Олександр Кондрашов, керівник управління північного офісу Держаудитслужби України в Чернігівській області.

Нагадаємо, Олександр Кондрашов очолює Північний офіс аудитслужби з квітня 2023 року. В минулому, у 2012 - 2013 роках, він керував Головним управлінням Міндоходів у Республіці Крим. Портал «Слово і діло» повідомляв, що Олександр Кондрашов – фігурант справ щодо контрольованого ухилення бізнесом від сплати податків.

Олександр Кондрашов очолює Північний офіс аудитслужби з квітня 2023 року

Олександр Кондрашов очолює Північний офіс аудитслужби з квітня 2023 року

Підприємці, які долучились до круглого столу, кажуть, перевірки мають бути, але виключно в рамках закону. І не призводити до зупинки бізнесу.

"Я хотів би до вас звернутися. Фахівці приходять на перевірку, ми можемо зробити помилку, але якщо будете сильно викручувати з нас соки, ми плюнемо і не будемо робити", - сказав Віктор Лазар, підприємець.

Фінансова директорка «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС» Наталія Добролежа, якій не вдалося виступити на круглому столі, після  резонансу у ЗМІ про 2 тисячі сторінок копій документів, врешті змогла потрапити на прийом до керівника управління.

"Круглий стіл закінчився. Я спитала: коли можу задати запитання? Болючі питання. Це репутація підприємства, подальше життя. Мені сказали, що круглий стіл закінчився, зайдіть до керівника, він особисто хоче поспілкуватися. Діалог відбувся. Керівник пообіцяв, що у понеділок зустрінемося, розбере ситуацію і буде приймати рішення з нами, зі своїми працівниками", - каже Наталія Добролежа, фінансова директорка ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС.

Наталія Добролежа фінансова директорка ТОВ «БАХМАЧГАЗБУДСЕРВІС

«Час Чернігівський» надалі слідкуватиме за розвитком подій.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: В чернігівську податкову призначили нового керівника: чи задоволені змінами підприємці

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів