Торік початок городнього сезону дещо затримався через масштабну повінь. Вода, яка заповнила погреби та стояла на городах, завадила ранній оранці. Тож садити картоплю господарі почали лише в останній тиждень квітня.
Те ж саме і цього року: водопілля ніяк не відступає, ґрунтові води також значно підвищили рівень. Тому орати та садити городи селяни почали тільки у третій декаді квітня.
Попри те, що розцінки на дизпаливо – основний харч «залізних коней» – постійно змінюються, зберігаючи тенденцію до подорожчання, вартість послуг з обробітку землі залишилася на минулорічному рівні. Так, торік за сотку орної землі платили 50 гривень, садіння картоплі під трактор – 40.
Проте далеко не всім доводиться наймати техніку.
– Навіть не знаю цьогорічних розцінок, – знизує плечима староста Салтиково-Дівицького старостинського округу Аліна Лисиця. – У нас свій трактор, ми самі обробляємо свої городи. Таких – більшість жителів села. Хто має свою техніку, вже частково відсадилися, решта – ще тільки починають.
У Куликівці ж оранка розгорнулася повним ходом. Орють у селищі за ціною 50 гривень за сотку, саджають картоплю – по 40-45.
У Ковчині та Авдіївці кампанія з садіння картоплі розтягнулася у часі. Одні вже відсадилися, поспішаючи зберегти у землі вологу після дощів, інші – ще тільки починають, тоді як треті вже всти- гли просапувати. Орють тут також по 50 гривень, садять трактором – по 40, сіють зерно – по 30.
Такі ж розцінки на оранку та садіння картоплі в Орлівці та Грабівці. Велику допомогу селянам у цьому питанні, традиційно, надає інвестор «Ба-
ришівська зернова компанія», при чому не лише власним пайовикам – будь-кому: 20 гривень за сотку орної землі платить господар, 30 – відшкодовує інвестор.
А от у Горбовому оранка дорожча – по 55 гривень за сотку, а садять картоплю дешевше – по 35. Все одно, так на так і виходить.
Місцеві трактористи також надають послуги і малим селам, що входять до старостинського округу – Глуздам та Уборкам.
Джерело: "Поліська правда", авторка Марина Іваненко
"Час Чернігівський" писав про таке: