У 2022 на території Горбачівського лісництва філії «Чернігівське лісове господарство» стартувало будівництво комплексу по вирощуванню сіянців із закритою кореневою системою. Новий об‘єкт з‘явиться у Чернігівському районі - це колишній Козелецький.
Для селекційно - насіннєвого центру в філії “Чернігівське лісове господарство” ДП «Ліси України» вже придбали усе необхідне: теплиці, зрошувальне обладнання для теплиць та поля дорощування, касети для вирощування сіянців, рамки для розміщення касет.
У кадрі центр у Лебедині, але на Чернігівщині лісівники обіцяють, що буде не гірше
Провели роботи з влаштування покриття поля дорощування та теплиць, а також локальні роботи з водопостачання та водовідведення.
Загальна площа - 0,97 га. Площа полів дорощування - 0,275 га. Площа, яка може щорічно заліснюватися сіянцями із закритою кореневою системою – 175 га.
Як інформують у ДП «Ліси України, лісівники нині продовжують реалізацію програми Президента “Зелена країна”.
Тож, незабаром розпочнеться лісокультурна кампанія. Філії підприємства планують висадити 212,4 млн сіянців. У південних регіонах країни висадка вже стартувала.
На цей рік у «Лісах України» запланували будівництво насіннєво-селекційних заводів на Київщині, Сумщині та Чернігівщині, а також розширення вже існуючого заводу на Тернопільщині. Торік відкрили заводи на Житомирщині, Кіровоградщині та розширили лінію на Хмельниччині. Також незабаром - відкриття заводів на Волині, Закарпатті та Івано-Франківщині. Там будівництво комплексів стартувало в 2022, інформують у підприємстві.
«Навіщо ми будуємо ці комплекси? Це оптимізація праці. Інновації – це шлях розвитку підприємства. Новітні технології пришвидшують процеси. Що нам дають ці комплекси? Сіянці з закритою кореневою системою. У них краща приживлюваність і більша енергія росту. У порівнянні з сіянцями з відкритою кореневою системою, вони мають більший термін проведення висадки», - уточнили у «Лісах України».
Чому саме будуть вирощувати посадковий матеріалізму із закритою кореневою системою? Бо вони сильніші, ніж традиційні, вони пройшли акліматизацію, отримали живлення. Перевага цієї технології – коренева система сіянців не травмується при посадці, на відміну від традиційного підходу, адже зберігається її цілісність. Тому приживлюваність становить 95% і вище. У рослин із закритою кореневою системою значно краще зберігається волога, а під час різких перепадів температури повітря, такий метод забезпечує кращу приживлюваність.
"Час Чернігівський" писав про ліси: