«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

935

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

У Сіножацькому Олишівської селищної ради лісівники привели в порядок могилу невідомого солдата. Про це просили місцеві жителі.

— Там дві могили, — уточнює 72-річний Микола ОТРОШКО, родом з Сіножацького. Зараз живе в Чернігові. — Солдат і медсестра, її звали Ніна. Він невідомий. Поховані на сільському кладовищі.

Колись ми ще школярами доглядали ці могилки. Тоді був дерев’яний хрест, огорожа. Потім все завалилося. Я працював на радіозаводі, дивлюсь, там пірамідка металева на могилку одна нереалізована, збиралися на металолом здавати. Я хотів викупити, попитали нащо. А в мене дід воював, пропав безвісти. Може, і за його могилою хтось догляне. Батько повернувся з війни інвалідом. Мені ту пірамідку так віддали. Машину дали. Я привіз той знак. Установили з Петром Никоненком, сусідом, вже нині покійним, окультурили, розчистили.

Депутати привезли піонерів, голову селищної ради. З районної ради представники були. Питають: «В селі ще є учасники війни?». А крім мого батька — нікого. Йому десь 85 років було. Привели.

І поки ми були в Серединській селищній раді, за могилкою ще доглядали. Після об’єднання ми в Олишівській. Голова служить. Я приїхав до батьків на могилки, хрести пофарбувати. Заглянув і на цю могилку. Фарба облущилася, віночок стухнув. Почало заростати. Не по-людськи це.

Звернувся я до начальника лісництва. Він каже, що й не знав, що така могила є.

І вже скоро мені телефоном розказують, що там все зробили, пофарбували. Дякую людям, що так швидко відгукнулися, допомогли.

— Місяць тому місцеві мешканці звернулись. Микола Крамаренко, наш водій пофарбував тумбу на могилі, поправив оградку. Прибрав трохи, — підтвердив Іван БОНДАРЄВ, лісничий Краснянського лісництва Чернігівського військового лісгоспу. —  Травою там дуже і не заростає, акації тінь дають. Але сказав хлопцям, щоб покосили.

— Це за кошт лісгоспу? Багато потратили?

— Я вас прошу… Мо’ яка літра фарби. Була у лісгоспі для власних нужд.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів