Митник із Чернігівщини пропустив без платежів авто з Білорусі, "по вікна" завантажене товаром

07 СЕРПНЯ 2024, 10:22

49779

Митник із Чернігівщини пропустив без платежів авто з Білорусі, "по вікна" завантажене товаром

Митник із Чернігівщини пропустив без платежів авто з Білорусі, "по вікна" завантажене товаром

Державний інспектор Чернігівської митниці засуджений за зловживання службовим становищем.

Так, Чернігівський районний суд визнав винним Державного інспектора Чернігівської митниці за зловживання владою та службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України). Про це повідомляє пресслужба Чернігівської обласної прокуратури із посиланням на матеріали справи. 

Прокурором доведено, що чоловік, обіймаючи посаду головного державного інспектора одного з митних постів Чернігівської митниці, свідомо не провів належного митного огляду двох транспортних засобів, які належали місцевим жителькам. При цьому, посадовець достовірно знав, що в автомобілях перевозяться товари, які підлягають обов’язковому письмовому декларуванню та оподаткуванню митними платежами, але не вжив усіх заходів передбачених митним законодавством, а відтак не забезпечив справляння митних платежів. 

У Єдиному реєстрі судових рішень 22 липня 2024 оприлюднений вирок, який виніс Чернігівський райсуд іменем Закону України. Події стосувалися трирічної давнини.

Зокрема, обвинуваченим виявився уродженець Чернігова, працюючий на посаді головного державного інспектора митного поста «Козелець» Чернігівської митниці, раніше не судимий, який у 2021-му працював головним державним інспектором митного поста «Нові Яриловичі». 

Чоловік протиправно використав повʼязані із займаною посадою службові повноваження всупереч інтересам служби з метою отримання неправомірної вигоди від двох панянок у вигляді несплати ними обов'язкових митних платежів до Державного бюджету України при ввезенні на митну територію України товарів.

Так, 9 липня 2021 о 10:00 головний державний інспектор митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці заступив у складі зміни на 24-годинне чергування на митний пост. 

Митник через віконце вказаного модуля здійснив позаслужбове спілкування з однією з водійок, яка прибула до пункту пропуску і прямувала на територію білорусі. У ході спілкування жінка повідомила митнику що того ж дня у вечірній час вона разом із її подругою на автомобілях «Nissan NV200» та «Dacia Logan» збираються ввезти на митну територію України товари в обсягах, що підглядають письмовому декларуванню та оподаткуванню митними платежами. 

При цьому третя жінка попросила інспектора здійснити митний контроль та митне оформлення їх автомобільних транспортних засобів на смузі руху спрощеного митного контролю, яка позначена символом «зелений коридор», без здійснення митних формальностей стосовно переміщуваного товару та без сплати до Державного бюджету України митних платежів. 

Пізніше, 9 липня 2021 одна з фігуранток, виїхавши на територію білорусі здійснила придбання товарів на загальну суму понад мільйон гривень, котрі були завантажені в її автомобіль «Nissan NV200».

Цього ж дня інша жінка, виїхавши через міжнародний пункт пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення «Нові Яриловичі» на нейтральну територію між Україною та республікою білорусь, здійснила придбання товарів на загальну суму понад 147,5 тис гривень, котрі були завантажені в автомобіль «Dacia Logan», котрим вона керувала.

Згодом панянки навмисно обрали та вʼїхали на смугу руху спрощеного митного контролю, яка позначена символом зелений коридор «зелений коридор». І швидко пройшли процедуру митного оформлення. 

Внаслідок зловживання державним інспектором митного поста «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці наданою йому владою і своїм службовим становищем державним інтересам спричинені тяжкі наслідки, що виразилися у ненадходженні до Державного бюджету України митних платежів на загальну суму 358,8 тисяч гривень.

В свою чергу на суді одна з фігуранток зізналася, що дійсно возила товар до білорусі, торгувала там, займалась цим давно. Проте практично на всі питання прокурора жінка відповідала, що вже не памʼятає усіх обставин. 

Того дня вона поїхала туди зі своєю сестрою, уже не пам`ятає одним автомобілем чи різними. Везла товар, трохи горіхів, на митному посту вона ні з ким не спілкувалась. 

Жінка стверджувала, що «зупинялись на кордоні, забрали речі людей, «що обламались по дорозі, загрузили їх товар хвилин 30-40, там була ковбаса, консерви, домовились, що товар зустрінуть на в'їзді в Чернігів, і все, телефонами не обмінювались. Який конкретно був товар уже не памʼятає, пройшло три з половиною роки». 

На зауваження прокурора, що при обшуку знайшли чеків приблизно на 300 000 грн, жінка знову і знову повторювала, що вже нічого не пам'ятає. 

Але не заперечувала, що вона дійсно спілкувалась по телефону, обговорюючи можливість «провозити по безбашенному». Жінка зазначила, що вона могла багато чого говорити, але це не значить, що вона дійсно купувала цей товар та забирала в інших людей і перевозила через митницю. 

Інший же свідок у режимі відеоконференції зізнався, що пункт пропуску перетинали аби купити продукти харчування, возили рибу, згущене молоко, дитяче харчування. Товар купували в Гомелі, провозили на нейтральну територію, хто домовлявся про перевезення через кордон йому невідомо. Автомобіль був завантажений «до вікон». 

9 липня жінки-перевізниці безперешкодно покинули митний пост. На трасі після митниці, після відкриття шлагбаума вони не зупинялись, дозавантаження товару не проводили. Зупинили їх лише біля смт. Ріпки, де і провели обшук, сказав свідок.

У авто забудькуватої «комерсантки» правоохоронці знайшли понад півсотні найменувань різноманітних товарів - від технічних фарб та термопринтерів, харчових барвників до ліків та БАДів. Також везли і харчі, і сигарети. 

Своєї провини інспектор не визнав. Заявив, що діяв за законом. 

«Вʼїзд Зеленим коридором обирає сама особа, він не може направити людину який саме шлях обирати. По зеленому коридору ніхто нікого не дивиться. Прикордонник заявляє по талонах - схемі по якому коридору рухатись, далі документи прикордонники передають йому, у яких зазначають з товаром чи без товару слідує транспортний засіб. Він вводить дані в електронну мережу, яка проводить перевірку управління ризиками. Це проходить автоматично, на систему впливу він не має. Розрахунок митних платежів входить до його обов`язків. Однак він повинен керуватись технологічною схемою, митний огляд у даному випадку згенеровано не було», - йдеться у матеріалах справах. 

Окрім того, інспектор стверджує, що подивився на контрольні талони, на них не було відмітки "слідує з товаром".

За результатами розгляду, вироком суду колишньому посадовцю призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки 6 місяців з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах України строком на 2 роки та стягнуто штраф у розмірі 17 тис грн. 

Крім того, задоволено цивільний позов прокурора та присуджено до стягнення на користь держави понад 350 тис. грн шкоди заподіяної інтересам держави.

На даний час вирок законної сили не набрав. На вирок може бути подана апеляція до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.

Авторка: Анастасія Ярмоленко 

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Пряма мова

Снайпер поцілив у голову: чоловік заново учився сидіти, ходити й говорити

05 ЖОВТНЯ 2024, 11:38

У трьох районах Чернігова проблеми із водою: надовго

05 ЖОВТНЯ 2024, 10:49

Вiдео

Чернігівський сапер ДСНС вдруге в житті врятував людину, що тонула у річці

05 ЖОВТНЯ 2024, 10:14

Ворог стріляв у напрямку 5 сіл: ситуація у прикордонні Чернігівщини

05 ЖОВТНЯ 2024, 09:35

На Чернігівщині попрощались із пʼятьма бійцями ЗСУ

05 ЖОВТНЯ 2024, 01:05

Президент нагородив шість освітян із Чернігівщини: кого відзначили?

04 ЖОВТНЯ 2024, 20:12

Спецтема

Наші діти «тягнуть» освіту на дві країни: досвід чернігівських школярів та студентів

04 ЖОВТНЯ 2024, 20:03

ТОП-переглядів