Місце сили та енергії: унікальний Борисоглібський собор у Чернігові відзначає своє 900-річчя

09 СЕРПНЯ 2023, 10:34

3886

Андрій Лісовий

Чернігівка Олена прийшла до Борисоглібського собору зробити невеликий нарис. Жінка захоплюється образотворчим мистецтвом. Заряджається енергією поряд зі стародавніми храмами.    

"Дізналася, що сьогодні свято Бориса і Гліба, думаю Бог велів. Прийшла знайшла місце, сьогодні хочу зобразити нарис, а дома допрацюю. Це древній собор і в тому унікальність. Будували не просто так, на особливих місцях, місцях сили. Подобаються такі місця, вони несуть енергетику, тут набираюся сил та енергії", - каже Олена, чернігівка.

Олена

У ці дні Чернігів відзначає 900-річчя писемної згадки про Борисоглібський собор. Він був зведений за часів князя Давида Святославича, як родинний храм-усипальниця.

"Це саме той князь Давид, який є племінником княгині Анни – королеви Франції, онук Ярослава Мудрого, той князь Давид, який є правнуком Володимра Великого. Ці постаті тисяч років тому творили історію держави, яка називається нині Україна", - каже Андрій Лісовий, керівник НЗ «Чернігів стародавній».

Собор має унікальну архітектуру. 900 років тому – він був храмом нового типу. Має особливу акустику та різблення.

"Це була іновація по тих часах, саме в Чернігові будуються новий тип храму. Наше місто було центром розповсюдження технологій. В архітектурі поєднує візнантійський та романський стиль Західної Європи. З’являються нові елементи оздоблення фасадів. Родзинкою є різблені капітелії собору", - пояснює Олена Ванжула, старший науковий співробітник НЗ «Чернігів стародавній».

Олена Ванжула

З нагоди 900-річчя храму заповідник спільно з Укрпоштою презентували – проект Пошта під куполами. Відтепер художні конверти з печаткою князя Давида і дитячими малюнками собору подорожуватимуть у 200 країн світу.  

"Мені дуже приємно, що буде подорожувати по світу, і всі можуть побачити, як я працювалаю Я малювала вдома, старалася, щоб було гарно і всім сподобалося", - каже Дарія, школярка.

Дарія

Собор пережив часи руйнувань та відновлень. Нині - він пам’ятка архітектури національного значення і використовується як музейний об’єкт і будинок хорової спадщини.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Чернігівці заспівали разом з Alyona Alyona та Jerry Heil у благодійному ролику

29 КВІТНЯ 2024, 11:35

Чернігівщина: обстріли за тиждень та збита ракета

29 КВІТНЯ 2024, 11:11

Вдова загиблого у Бречі програміста повідомила про початок судових засідань

29 КВІТНЯ 2024, 10:30

Швейцарський парламентський комітет підтримав план допомоги Україні на $5,5 млрд

29 КВІТНЯ 2024, 09:20

Ворог застосував міномети, артилерію, РСЗВ та безпілотники: ситуація у прикордонні Чернігівщини

29 КВІТНЯ 2024, 08:33

У громаді на Чернігівщині прощаються із бійцем аеромобільної бригади

29 КВІТНЯ 2024, 08:02

Пряма мова

Лікар із Чернігова про ризики для жіночого здоров’я

28 КВІТНЯ 2024, 20:47

ТОП-переглядів