Мільйон боргу, майстер і два слюсаря: хто в Чернігові робитиме меморіал загиблим захисникам?

12 ВЕРЕСНЯ 2023, 17:00

1746

Мільйон боргу, майстер і два слюсаря: хто в Чернігові робитиме меморіал загиблим захисникам?

@Час Чернігівський

У Чернігові спалахнув скандал стосовно закупівель в рамках проєкту майбутнього меморіалу загиблим захисникам. Дані про ТОВ «Іннолабс», який став переможцем тендеру щодо реконструкції кладовища «Ялівщина» з улаштуванням меморіального комплексу, вже стали предметом гарячих дискусій у мережі. 

Юрист Олександр Гашпар переконаний, що меморіал в Ялівщині на честь загиблих захисників Чернігова безумовно потрібен, але реалізацію цього проєкту краще відкласти до перемоги в цій війні.

«…а 43 мільйона направити якраз на наближення цієї перемоги нашими ЗСУ, а не віддавати ці кошти на "розпил" товариству в штаті якого лише директор з майстром і два слюсара. А "розпиляти" цей бюджет вони точно планують. Я не берусь оцінювати адекватність цін на козацькі хрести по 800 тисяч та надгробків по 58 тисяч, але  тільки на кущах Барбарису Тунберга по 1729 грн за штуку та на рулонному газоні по 230 грн за кв м вони можуть тупо вкрасти мільйон гривень», - пише Гашпар.

Ціна Барбарису Тунберга Red Rocket 70-80 см в тендерній документації -1729,73 грн. Ціна за оголошенням в інтернеті - 434 грн.

Ціна рулонного газону в тендерній документації - 231 грн за м.кв. Ціна за оголошенням в інтернеті - 90-95 грн за м.кв.

Згодом Гашпар уточнив, що садовими роботами в рамках проєкту має займатися ще одна підрядна організація "Відбуд-Т". Він вважає, що вона була створена спеціально під тендер щодо влаштування меморіального комплексу на території кладовища в Ялівщині та яка планує там садити барбариси Тунберга по 1700 грн за штуку і стелити рулонний газон по 230 грн за кв м, при цьому маючи в своєму штаті усього 7 осіб, з яких 3 працюють на адміністративних посадах, 3 особи є слюсарами і 1 - начальник бригади. 

Створено ТОВ "Відбуд - Т" було 31.08.2023 року, за 3 дні до оголошення результатів відповідного тендеру, уродженкою м. Апатіти російської федерації Світланою Тупик (дівоче прізвище - Індучна) та її чоловіком Тупиком Олексієм - колишнім начальником служби каналізаційних мереж КП "Чернігівводоканал", котрі, як ФОПи вже давно плотно "сидять" на міських підрядах і субпідрядах і "розпиляли" вже не один мільйон гривень. І меморіал в Ялівщині - не буде виключенням, - додав юрист.

З ним згодна чернігівка Ольга Зітєва, яка наполягає на тому, щоб виконавців для проєкту шукали на конкурсній основі. Жінка закликає підписати петицію «Щодо проведення Конкурсу на кращий Проект Меморіального Комплексу загиблим воїнам, реконструкцію та облаштування кладовища "Ялівщина" м. Чернігова»

Для розгляду петиція повинна набрати 250 голосів.

«В Чернігові роботи зі створення Меморіалу загиблим воїнам в Ялівщині  віддають на виконання двом слюсарям. В Договірній ціні " переможця" козацькі хрести 1×1,4 м за  мільйон гривень кожний. В той час, як в Одесі і Борисполі подібні козацькі хрести закуповують по 40 тис грн. На інші малі архітектурні форми також ціни більш ніж приголомшливі…», - обурена Зітєва.

Вона ж виклала і штатний розпис ТОВ «Іннолабс», де зазначений директор Олександр Несін, майстер будробіт Юрій Вовк та два слюсарі Євген Сибіль та Олексій Ковальчук.

Самому ТОВ лише 3 роки і 7 місяців, розмір статутного фонду - 500 грн. Кінцевим бенефіціаром є директор Олександр Несін, який і вніс згадані 500 грн до статутного фонду, повідомляє YouControl.

На цьому ж ресурсі є і згадки компанії по судових справах. Виявляється, ще в червні цього року київська компанія «Інгран» подала до суду на Чернігівську «Іннолабс». Причина: та заборгувала киянам понад мільйон по платежах.

Тож судові слухання і досі тривають у Чернігівському господарському суді. Цитата:

«19 червня 2023 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Інгран ЛТД» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Іннолабс» про стягнення 1 098 625,41 грн заборгованості по оплаті товару, поставленого згідно договору поставки № 16/04-21 від 16.04.2023.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем взятих на себе зобовʼязань по оплаті поставленого товару».

Правоохоронці теж мають запитання до міських чиновників, так, нещодавно депутатка Чернігівської міської ради Марина Семененко опублікувала власний інсайд стосовно того, що у міському управлінні ЖКГ та у його очільника Ярослава Куца, які виступають замовниками робіт по меморіалу, проводилися обшуки.

«За інсайдерською інформацією обшуки цього тижня були не лише вдома у в.о.міського голови, а і в міськраді, «Облтеплокомуненерго» та у Куца в Управлінні ЖКГ».

Згодом, депутатка висловила припущення, що силовиків якраз і цікавили закупівлі по проєкту меморіалу.

Марина Семененко:

- Olga Zitieva можливо, обшуки у Куца були по меморіалу…

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Фото

Чернігівські артефакти – в акт капітуляції рф

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:30

Інтерв’ю

Морпіхи-чернігівці досі у полоні: Дениса засудили на 18 років, а Олега кинули в мордовські табори

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:10

Фото

Жінка з Чернігівщини уже 41 рік - зооволонтерка. Скількох тварин змогла врятувати

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 13:42

Було безкоштовно, а стало за гроші: скільки коштує вивіз сміття і чому треба купувати спеціальні мішки

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:39

Скільки посадовців з Чернігівщини задекларували крипту

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 11:20

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

ТОП-переглядів