Не щастить екс-нардепу Максиму Микитасю, не встиг вщухнути скандал, пов‘язаний з екс-командувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим та будівництвом житла для силовиків (тоді сума збитків, завданих державі обчислювалася у понад 80млн грн), як на черзі ще одна халепа - і знову з оборонним, але вже іншим, відомством.
Державне бюро розслідувань передало в НАБУ кримінальну справу проти екс-нардепа Максима Микитася щодо витрати грошей на будівництво трьох військових складів на суму понад 400 млн грн.
Про це повідомляє Delo.ua із посиланням на власне проінформоване джерело в НАБУ.
Раніше матеріали у цій справі були і в НАБУ, і в ДБР. Наразі у контексті актуальності військових питань та розтрати держкоштів, виділених на оборону країни, матеріали справ за номерами 62019100000000441 та 42019020420000024 об'єднані в одне провадження.
За словами джерела, є політична воля керівництва оперативно передати його до суду.
Нагадаємо, за інформацією видання Bihus.Info, будівництво нових сучасних складів боєприпасів для української армії, розпочате 4 роки тому і яке мало завершитися до кінця 2021-го, провалилося. На місці обіцяних арсеналів зараз лише недобудовані "коробочки", іржава арматура та "утоплений бетон". Долю мільярда гривень, перерахованого Міністерством оборони двом компаніям із корпорації "Укрбуд", наразі з'ясовують у судах.
Нові військові арсенали Міністерство оборони замовило 2018-го – після низки пожеж та вибухів у військових частинах, які спричинили серйозні втрати боєприпасів. Загалом, у трьох військових частинах до кінця 2021 року мали побудувати 136 сховищ.
Один підряд на 1,95 млрд грн отримало ТОВ "БК "Укрбудмонтаж", ще два - на 2,3 млрд грн - ТОВ "Північно-український будівельний альянс" (далі - "ПУБА"). Перша компанія на той час була записана на дружину нардепа Максима Микитася, другу – на його парламентського помічника Андрія Якусевича, обидві фірми входили до корпорації "Укрбуд".
Близько 100 млн. грн. авансів на закупівлю будівельних матеріалів підрядники отримали одразу, ще орієнтовно по 300 млн. грн. на кожен об'єкт було перераховано наприкінці 2018 року. Сума порівнянна 80% вартості першої черги будівництва, яка передбачала будівництво 35 сховищ. Роботи по першій черзі мають завершитися до кінця 2019-го, а до цього – восени – підрядники мали звітувати за аванси. Вже на початку 2019 року замовник подав до суду обох підрядників. МОУ стверджувало, що будівельники зривають календарний план робіт на всіх об'єктах, тому мають бути оштрафовані.
Міністерство суд програло, а на початку жовтня взагалі припинилося будівництво 2-х із 3-х арсеналів. Цікаво, що це співпало з крахом корпорації "Укрбуд" та активною фазою кримінального провадження за участю топ-менеджменту "Укрбуду" у корупційній угоді з квартирами Нацгвардії. Пізніше припинилося і будівництво на третьому арсеналі.
У Калинівці, де мав будувати "мікітасовий" "Укрбудмонтаж": із 10 запланованих сховищ – одна неповна "коробка" без даху та три фундаменти. У Богданівці, яку мала будувати "ПУБА" Якусевича – з 10 сховищ готова лише одна "коробка" (залізобетонний кокон без внутрішніх мереж) та ще кілька фундаментів із "зачатками" стін.
У Цвітоху (теж "ПУБА") замість 15 готових сховищ знайшли 12 "коробок", тобто жодне сховище так і не було закінчено.
Жодних публічних коментарів стосовно цього Максим Микитась не дає, його сторінка у фейсбуці закрита для сторонніх. Так само ретельно підвищений профіль і у колишнього очільника корпорації «Укрбуд» Олександра Лятамбора.
Загалом, є нині проблеми і в інвестора, який взяв на себе відповідальність по вирішенню ситуації зі збанкрутілим «Укрбудом» та тими, хто інвестував чималі гроші в об‘єкти компанії. Мова йде про Дмитра Федотенкова, ресторатора. У Нацполіції останнього підозрюють у зв‘язках з росією та будівництві схем щодо виводу капіталу у ту ж таки росію.
«Слідством також встановлено, що учасники схеми займалися легалізацією грошових коштів, отриманих в Україні незаконним шляхом з подальшим виведенням їх на територію рф, а також на рахунки кіпрської компанії, через яку здійснювалося фінансування та управління бізнесом у росії. Відомо, що напередодні вторгнення рф власник залишив територію України й досі переховується за кордоном. Раніше йому вдавалося знаходити «дах» серед корупціонерів в погонах», - повідомляють у Нацполіції.
Ще раніше адвокат Максима Микитася Артур Габріелян звинуватив Федотенкова у незаконному заволодінні компанією “Укрбуд”, активи якої фактично розграбував на понад 100 млн доларів. Через такі дії рейдера постраждали близько 40 тис. осіб, які залишилися без житла.
Сам Федотенков усі звинувачення відкидає, стверджуючи, що це лише каверзи від колишнього нардепа та силовиків, пов’язаних із ним.
Сам екс-нардеп торік у березні вийшов з-під варти. Хоча справа про незаконне заволодіння майном Нацгвардії і досі перебуває у суді.
Читати також: Про пляжний сезон, сквер та дитячі атракціони: у міській раді розповіли про зроблене для чернігівців