Учасниця Олімпійських ігор в Бразилії у 2016 році, відома спортсменка Ольга Бібік очолила нещодавно обласну федерацію легкої атлетики. Часи важкі. Умови для тренувань в Чернігові у легкоатлетів не кращі – зруйновано стадіон, де вони базувалися, було знищено весь інвентар.
Попри війну Ольга намагається привернути увагу до спорту і, зокрема, легкої атлетики, адже у нас багато талановитої молоді. І це вони доводять на Чемпіонатах України, де чернігівські легкоатлети успішно виступають і встановлюють національні рекорди.
Про зруйнований стадіон, про те, чому вирішила очолити федерацію, про шанси українців на Олімпіаді у Парижі Ольга Бібік розповіла Часу Чернігівському.
Ольга Бібік президентка обласної федерації легкої атлетики, учасниця Олімпійських ігор-2016:
- Доброго дня пані Ольго. Сьогодні ми на стадіоні, на якому ви провели багато років. Він зараз зруйнований. Які у вас відчуття, коли все це бачите?
- Для мене це болюча тема. То була погана доріжка, то її не було, то війна. Зараз тут вдруге. Перший раз, коли прилетіла бомба. Тільки почали жити, футбольна команда була, прем’єр-ліга, зростання, гарна доріжка з’явилася. А зараз реалії печальні. Пам’ятаю у 2012 році приїздив Бубка і Борзов. Вони казали, що тут ідеальна база для підготовки, ідеальне розташування. Мріяли про олімпійську базу. Маємо сподіватися, що стадіон відновиться.
- Ви не так давно очолили федерацію легкої атлетики Чернігівської області. Чому погодилися? Багатьом зараз важко і не до спорту?
- Я спортсменка. Знаю все зсередини. Якщо людина не зі спорту, то їй важко розуміти. Я спілкуюся з тренерами, спортсменами. У нас громадська організація не має прибутків. Грошей немає. Моя мета – шукати кошти по спонсорах, меценатах, депутатах. У нас нема бар’єрів, колодок, п’єдесталів, інвентарю, нічого нема. Буде чемпіонат області. Будемо проводити в Носівці. Стадіон гарної якості. Гарний директор, чекає нас. У них все є, а як президент федераці шукаю можливості.
- Вже є у Чернігівщини гарні успіхи. Про спортсменів наших говорять ...
- Кожен чемпіонат України займаємо 2 командне місце. Багато талановитих дітей. Випадають тільки дорослі. Колись і я була в Чернігові, а потім виступала за Київську область. Діти є. Є дівчинка з метання ядра, що встановила національний рекорд. Діти талановиті. Київ - перші, бо там умови, а ми другі. Це гарний результат.
- Ви ще й амбасадорка проекту «Пліч-о-пліч». Про цей проект розкажіть. Наскільки важлива підтримка дітей зараз?
- Я як спортменка, фіналістка олімпійських ігор і моя мета казати дітям про те, що спорт дає здоров’я, можна побачити світ, знайти друзів. Цей проект дає шанс, що хтось проявить себе. Хтось полюбить якийсь вид спорту, його помітять. Це шанс для дітей. Зараз на райони грають, буде обласний етап. Там будемо бачити найсильніших. І будемо вболівати далі за нашу область, буде цікаво. Вірю в них.
- Незабаром Олімпійські ігри. Вони важливі для всіх спортсменів, хто туди потрапив. Ви пригадуєте себе? Це незабутні враження?
- Для мене – це головна мета. Думала нереально потрапити. Насправді всі люди, які роблять свою роботу, мають мету. Для мене - це було моє життя. Мета – одне, а коли потрапив, потрібно гарно себе проявити. На тебе всі дивляться. Хочеться на 100% показати себе. Люди, котрі не займаються, не розуміють. Потрапити – вже перемога, бо є відбір, праця, підготовка. Зараз будуть ігри в Парижі. У нас гарні технічні види. Могучих з Дніпра, дівчина на золото буде претендувати. Ми самий нескорений народ. Будемо боротися і будемо піднімати свої прапори!
Автори: журналіст Юрій Михуля, камера Олександр Довбенко