«Ми маємо перемогти, не можна залишати цю війну нашим дітям», - оборонець Чернігова Олександр про бої за місто і базування на Донбасі

19 ЧЕРВНЯ 2023, 16:13

1102

Олександр

Чернігівець Олександр до війни працював на митниці. У переддень повномасштабного вторгнення ворога змінився, а на ранок вже дізнався від своїх колег, що митний пост знищено і окупанти вдерлися на Чернігівщину. 

Не роздумуючи наш герой взяв до рук зброю і пішов боронити Чернігів. Так потрапив до лав бригади ТРО. Вже більше року захищає Україну. Був з товаришами на Донбасі, а перед тим, як їхати, воїни пройшли добру підготовку.

На Сході довелося потрапляти під страшні обстріли фосфором і чути від  деяких місцевих не дуже приємні слова. Проте там на Донбасі ще достатньо людей, які не хочуть приходу «руського міра».

Олександр оборонець Чернігова, воїн 119 бригади ТРО, пряма мова:

"До 24 лютого працював в митниці на кордоні, де заходили колони до Сеньківки. 23 лютого я змінився і поїхав додому, і товариш лишився. Не сталось як гадалось, о 4 ранку почалося. Село обстріляли, техніка підходила до пункту пропуску. І вони швидко зібрали документи і всі сервери.

До цього я служив в українському війську 1991-1993 рік. в інженерних військах.

На той час треба було щось робити, взяли зброю, і за визначенням командира зібрали нас 30 людей. Займалися завданнями, які поставило керівництво бригади.

Були у Трисвятській слободі, 150 метрів до позицій на лінії зіткнення. Через нас перелітало і до нас долітало, і гучно.

Влітку було злагодження, восени курси командирів відділення. Більше тижня були інструктори, займалися, як рухатися в колоні і так далі. Навчання були під стандарти НАТО.

Я таких обстрілів в Чернігові не бачив. Там і під фосфор потрапляли. Танкові обстріли. Артилерію чутно, а танк – чуєш вже після потрапляння. Там суттєво було по-іншому. До всього звикаємо. Я приїхав з наряду прийшов - і полетів фосфор на город, одяг, дрова - все згоріло. Температура 1700 градусів. Навіть дрова. Його нічим не знімеш.

А з водою проблеми. Був єдиний колодязь. Була проблема з приготуванням їжі, особистою гігієною. Дякую волонтерам, допомагали.

Коли були в Краматорську, люди досить тепло ставилися до нас, а ті що ближче до лінії зіткнення – по-різному було.

Є люди, які чекали, кажуть, ви тільки не уходьте. Дід Микола розстроївся, що їдемо. Каже: як мені зв’єязуватися з донькою? Приїдуть інші, допоможуть. Будете звʼязуватися.

Що вразило - є там люди адекватні, які переймаються, щоб Україна була цілісною без лднр.

Бродять ці нелюди по нашій землі, їх треба виганяти чи знищувати, якщо не хочуть - самі ми допоможемо.

Згуртованість, взаємодопомога. У нас з сусідньої роти було поранено 3 хлопці. Була зламана машина. З нашої роти – бійці поїхали витягувати хлопців. Один з трьох отримав поранення важке. Ще питання чи повернеться -  потрапило в шию. Не скалося з операцією поки.

Є партнери, які допомагають зброєю, досвідом, а тому ми зобов’язані перемогти. Не можна лишати цю війну на плечі дітей".

"Час Чернігівський" писав про захисників:

* * * 

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів