У Словаччині оголосили вирок 29 українцям, серед яких були прилуччани, які працювали на підпільній фабриці. Чоловіки погодилися на умовне, аби не їх депортували.
У залі суду обвинувачені повідомили, що вони «не хочуть вбивати своїх».
Про це пише місцеве словацьке видання Пряшів, назване по місту-локації.
У залі засідань окружного суду в Пряшові заслухали вирок 29 обвинувачених. Це група українців, які працювали на нелегальній сигаретній фабриці у с.Петровани поблизу Пряшева.
Усі підсудні з'явилися в суді з електронними браслетами на ногах і кожен визнав свою провину.
Всі вони отримали умовні терміни покарання і не будуть депортовані в Україну. Вирок суду вони коментувати не забажали. З залу суду пішли задоволені, ніхто не подає апеляції, - повідомляє тамтешнє видання "Korzar presov".
У листопаді минулого року Фінансова адміністрація Словаччини провела рейд у промисловому парку поблизу Пряшева, де виявила пакувально-сортувальну лінію для виробництва нелегальних сигарет. Всього правоохоронці конфіскували майже 8 млн штук нелегальних сигарет відомих марок (Marlboro Red, Richmond, L&M ), а також 20 тисяч кг тютюну, фасовочно-пакувальну лінію.
За попередніми підрахунками виробництво підпільних підакцизних товарів лише у податковій частині завдало Словацькій Республіці збитків на суму понад €3 млн.
Тоді ж затримали 29 осіб – 1 білоруса та кількох українців, переважно з Прилук Чернігівської області.
Двоє з них також мали громадянство Ізраїлю та Литви. Більшість чоловіків віком старше 30 років.
В останньому слові всі підсудні як один повторили приблизно таке:
«Я дуже шкодую за вчинок і прошу вибачення. Я хочу залишитися в Європейському Союзі. Я не хочу повертатися, щоб убивати своїх людей».
Незважаючи на те, що це було перше основне слухання, одноосібний суддя Петер Шутяк визнав усіх підсудних винними і заявив, що вони "вчинили збитки у великих розмірах".
З огляду на обставини, відповідно до встановленої судової практики, він міг призначити покарання нижче нижньої межі санкції, яка в таких випадках становить від 3 до 8 років.
«Термін покарання достатній, щоб вони не продовжували злочинну діяльність», – пояснив він.
Районний суд у Пряшеві задовольнив пропозицію прокуратури про покарання у вигляді 2 років позбавлення волі з відстрочкою виконання покарання на 5 років із конфіскацією вилученого майна.
Жодна із сторін не оскаржила рішення, тому воно є законним.
«Вони не хочуть повертатися в Україну, не хочуть воювати, як вони сказали, але їхні сім'ї мають на щось жити. Тому я їм вірю», – зазначила адвокат Катарина Душакова.
У суді вона заявила:
"Щодо можливої депортації мої підзахисні неодноразово заявляли, що за своїми переконаннями вони проти вбивства. У випадку, якщо суд захоче депортувати їх, їм доведеться потрапити на поле бою. Але вони проти вбивства, тому не хочуть у цьому брати участь».
Прокурор також задоволена вироком, а суд повністю погодився із запропонованими вироками.
«Є рішення, що не можна депортувати в державу, де триває військовий конфлікт. Тому ми не просили про депортацію», - зазначила прокурор.
Список законно умовно засуджених українців у справі про незаконне виробництво сигарет оприлюднило словацьке видання:
- Дмитро Добридін
- Вʼячеслав Василенко
- Роман Бельський
- Артем Пшеничний
- Юрій Пшеничний
- Ігор Притуляк
- Олексій Гордієнко
- Олег Апсаламау
- Анатолій Дирда
- Ігор Бандура
- Артур Островський
- Роман Місік
- Роман Стригун
- Олександр Сердюк
- Валентин Сердюк
- Олександр Калян
- Олександр Ващенко
- Віталій Геєць
- Ігор Коцюбинський
- Владислав Іванченко
- Євген Бодько
- Сергій Грона
- Богдан Грона
- Артем Хантіль
- Володимир Доленко
- Олексій Черномаз
- Сергій Дробот
- Олексій Руденко
- Євген Арєховський
Джерело: "Korzar presov"
"Час Чернігівський" писав про таке: