Мешканці Чернігівщини на роботу добираються човном

09 ТРАВНЯ 2024, 10:20

2317

Іван Портний їде новим металевим човном по Десні. Забиратиме у Велике Устя людей, які повертаються з Сосниці

Іван Портний їде новим металевим човном по Десні. Забиратиме у Велике Устя людей, які повертаються з Сосниці

— На роботу їду, — сідає в човен Олена ДУДАРЕНКО з Великого Устя Сосницької громади Корюківського району. Олена Дударенко працює в педіатрично-гінекологічному відділенні Сосницької лікарні. 

Красивий металевий човен шведського виробництва 26 квітня цього року вперше курсує між Великим Устям і Малим Устям. І вже затребуваний пасажирами. Весняна вода відрізала Велике Устя від Малого та Сосниці. На цьому тижні в центр громади доводиться добиратися човном.

Хвилями ходить — видно, що глибоко, — там, де русло ріки. Це розлилася Десна. Ще тиждень тому, 19 квітня, люди переходили її по мосту. Він майже відремонтований. Або переїздили затоплену ділянку шляху автобусом, іншими машинами — прямо по воді. Тепер вода на дорозі по пояс, а по руслу, кажуть, метрів три. 

Працює перевіз. Курсують два човни. Металевий подарували громаді закордонні благодійники. Дерев’яний баркас — той, що й був. 

Дерев’яний ночує на місці. Металевий після роботи ховають під замок.  

— Ми забираємо човен — на лафет (причіп для перевезення) і на Сосницю, — каже Іван ПОРТНИЙ, головний інженер комунального підприємства «Благоустрій-Сосниця» — Щоб тут не зберігався. Через минулорічний випадок не хочемо лишати без нагляду. 

У минулому році металевий човен вкрали, пробили дірки й затопили. Його на дні знайшли рибалки, коли почала спадати вода.    

— Новий човен, разом з мотором та каністрою, важчий за попередній. Убезпечений від затоплення, — хвалить перевізник. — Під сидінням щось як пінопласт чи полістирол. Якщо перевернеться, то для людей стає як рятувальне коло. 

Металевий курсує, коли приходить із Сосниці автобус. 

— Кожну п’ятницю, якщо перевізник автобус даватиме, ми готові переправити багато людей за короткий час, — каже Іван Портний. — Скільки, залежить від комплекції.  Баркасом це не дуже зручно. Металевим човном безпечніше й швидше. І безкоштовно для людей.  

Дерев’яний перевозитиме решту часу. Можливо, буде мінімальна плата.   

— Доставляємо в основному на роботу - з роботи, — стоїть на березі з веслом Віталій ЧЕРНИШ, перевізник на дерев’яному баркасі.  — З сьомої до 10 ранку, ввечері та в обід.  О пів на третю - в три  вчителів перевозимо. Вони  до Сосниці своєю машиною добираються. Біля води її ставлять. 

Від Великого Устя до пристані на лужку — це місце серед кущів, де зручно виходити — метрів 100. Якщо ж  виїжджати на затоплену дорогу й приставати на асфальт — буде метрів 500. 

Човнярі вибирають оптимальний шлях — стометровий.    

— Прикатаємо новий мотор, — перекрикує його гудіння  Іван Портний. — На такій відстані він не перегрівається. Невеличкий. Але зручний на невеликі відстані. 

Велика вода, кажуть у Великому Усті,  не засмучує. У ній є й переваги. 

— Вода є — трава краща, — каже Віталій Черниш. — Пасовище  краще (у Великому Усті на пашу ходить з півтора десятка корів, є й на домашньому випасі). Риби більше. А ще вода захищає. У 2022 році вона перекрила рашистам дорогу. 

Не тільки Велике Устя, а й Бутівка, Бондарівка, Долинське — села Задесенського старостату — відрізані від Сосниці. Відрізані також села Пекарівського старостату — Пекарів, Синютин, Кнути і Костирів. 

— Паром не ходить, — пояснює Іван Портний. — Якщо невеликий розлив, можна доїхати до парому. Й від Сосниці, і від Пекарева. А якщо такий як зараз — проблематично. 

Підтоплення порушило транспортні сполучення на Чернігівщині 

В області порушене або ускладнене транспортне сполучення з 19 населеними пунктами: в Новгород-Сіверському районі — 4, Корюківському — 13, Ніжинському — 2. Це повідомляє департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської обласної адміністрації. А саме, в селі Якличі Сосницької громади перелило дорогу. В селищі Радуль Ріпкинської громади перелило проїжджу частину вулиці.  Затопило під’їзні шляхи до понтонних мостів на Десні та річці Віть, тому нема прямого сполучення з селами Бирине, Прокопівка, Підгірне на Новгород-Сіверщині. Затопило дорогу біля села Лиса Гора на Коропщині. Та перелило дорогу у самому селищі Короп. У Менській громаді порушене сполучення з селами Овчарівка, Луки,  Куковицьке. А в Комарівській громаді — з селами Ворона, Березівка. 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів