За 10 місяців 2022 року заклад отримав власних доходів в сумі 1,6 млн грн. Від платних послуг 392 тис. грн. Велика стаття надходжень це благодійні внески 1,2 млн грн. Порівняно з минулим роком доходи зменшились на 51 тис.
Цього року Менський зоопарк відвідало 7 335 відвідувачів (у 2021 - 31 тисяча), в тому числі майже 4 тис. дітей.
«Всі проблеми зоопарку вирішуються в робочому порядку. Кормів для тварин вистачає. Медичний догляд отримують своєчасно. Всі тварини доглянуті, накормлені, нічого не потребують.
Не залишають осторонь наш зоопарк благодійники. Отримали спонсорську допомогу кормами, ветпрепаратами від Рівненського зоопарку, Львівського зоопарку, благодійників з Польщі адаптаційний центр «Ада» - Центр реабілітації тварин, що охороняються з Перемишля, від населення», - коментує директорка закладу Зінаїда Максименко.
Благодійну допомогу в грошовому виразі надавали Асоціація зоопарків України через Миколаївський зоопарк, Празький зоопарк, а також усі бажаючі.
Бюджетні кошти надходять своєчасно, але не всі статті видатків проплачує казначейство. Кошти що надходять, зоопарк використовує економно і раціонально.
«Енергопостачання інколи буває з перебоями, тоді використовується для опалення тераріуму генератор. Опалення приміщення проводиться як газом, так і дровами, яких заготовили достатньо на опалювальний період. Проте все обладнання як в твердопаливних котлах так і електричних та газових без електрики не зможе працювати. Якщо тривалий час буде відсутня електроенергія - це буде проблемою і для зоопарку», - зауважує Максименко.
Окрім того, заклад потребує коштів на ремонти приміщень, де утримуються тварини, але нині колектив ставиться з розумінням, що через війну - ремонти не на часі.
Однак, резюмують: зоопарк - це та структура, де треба постійно мати мінімум коштів на непередбачені термінові поточні ремонти. Як буде і решту року - прогнозувати складно.
"Час Чернігівський" писав про тварин із Менського зоопарку, над якими взяли опіку відомі люди Чернігівщини: Новини зоопарку: Менський крокодил Гена відростив живіт, а африканський лев - став їсти більше м’яса.