Лишні поверхи: суд скасував містобудівні умови на багатоповерхівку в Чернігові

17 ЛИСТОПАДА 2023, 09:52

3311

Лишні поверхи: суд скасував містобудівні умови на багатоповерхівку в Чернігові

Лишні поверхи: суд скасував містобудівні умови на багатоповерхівку в Чернігові

Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції щодо будівництва ЖК в історичній частині Чернігова по вулиці Єлецькій у Чернігові. Житловий комплекс повинен бути заввишки 15 метрів, а не 20.

Мова йде про житловий будинок між Валом та Єлецьким монастирем на місці пам’ятки археології "Третяк", укріпленої частини давньоруського Чернігова, якій понад 1000 років.

Як інформує прокуратура області, апеляційний суд підтримав позицію прокуратури і скасував містобудівні умови та обмеження для будівництва по вулиці Єлецькій.

Хто прийняв рішення із порушеннями?     

Так, землекористувачу земельної ділянки по вул.Єлецькій в місті Чернігові в особі комунального підприємства рішенням виконкому міської ради у грудні 2019 були надані містобудівні умови і обмеження забудови вказаної ділянки для будівництва багатоповерхового житлового будинку. У документах йдеться, що гранично допустима висотність проектного будинку становить 15 м.

Однак вже у серпні 2020 рішенням виконкому до вказаних містобудівних умов внесено зміни у частині збільшення гранично допустимої висотності будинку з 15 м до 20 м. При цьому грубо порушили законодавство.

Реакція правоохоронців

«Вивчаючи відповідність забудови історичного центру міста Чернігів вимогам законодавства, прокурорами встановлено, що містобудівні умови з внесеними змінами видані з грубим порушенням вимог законодавства, суперечать Генеральному плану міста, Детальному плану центральної частини міста Чернігова, Генеральному плану розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» саме в частині висотності будівлі, оскільки порушують обмеження щодо поверховості - не більше 5 поверхів, та щодо висотності – не більше 15 м», - йдеться у повідомленні прокуратури.

Такі обмеження зумовлені необхідністю забезпечення схоронності культурного ландшафту як окремої пам’ятки культурної спадщини, що входить до сфери управління Національного архітектурно-історичного заповідника міста Чернігів. Більш того, центр Чернігова претендує на входження до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (за наявними відомостями. А Міністерством культури та інформаційної політики України готується відповідне номінаційне досьє.

ВІдтак, Чернігівська окружна прокуратура у жовтні 2021 заявила відповідний позов до Чернігівського окружного адміністративного суду в інтересах держави. Цей позов до виконкому Чернігівської міськради, Управління архітектури та містобудування міськради та фізичної особи про визнання протиправними та скасування рішень, містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва.

Рішенням від 21.03.2023 позов прокурора задоволено, водночас учасниками справи вказане рішення оскаржено в апеляційному порядку.

«Надавши оцінку доводам сторін, Шостий апеляційний адміністративний суд постановою від 07.11.2023 апеляційні скарги відповідачів відхилив, залишивши рішення суду першої інстанції про задоволення позову без змін», - коментує Чернігівська обласна прокуратура.

Реакція

Депутатка Марина Семененко прокоментувала рішення суду.

«Протиправні рішення Управління архітектури і містобудування Чернігівської міської ради скасовані. Будівельна компанія отримала жорсткі санкції. А чому нема ніяких санкцій до тих, хто ці протиправні рішення приймав?».

У коментарі «Суспільному» очільник компанії-забудовника «Еко Комфорт Груп» Ярослав Гіріч повідомив, що юристи вже подали касаційну скаргу на рішення апеляційного суду.

В свою чергу, у забудовника повідомляють що будівництво обʼєкту наближається до завершення.

«Шановні майбутні власники  ЖК "Єлецький" та ЖК «Європейський Двір», ми раді повідомити вас що наближається час здачі будинків…В ЖК «Єлецький» завершені фасадні роботи та йде підготовка до наступних робіт. Будівництво ЖК «Європейській Двір» буде завершено вже в цьому році», - пише сторінка компанії «Еко Комфорт Груп».

ДжерелоПрокуратура області

"Час Чернігівський" писав про цю новобудову: Чернігівському забудовнику, який пов‘язаний з оточенням міського голови, можливо, доведеться розбирати пару верхніх поверхів

Схожі новини

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

Фото

У Чернігові працює Координаційний центр з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин

14 ЧЕРВНЯ 2024, 15:15

Прослужив 8 місяців: на Харківщині загинув 35-річний стрілець із Носівської громади

14 ЧЕРВНЯ 2024, 14:07

ТОП-переглядів